قرارگاه زیستی پدافند غیرعامل در استان بوشهر راه‌اندازی شد

بوشهر - معاون امور استان‌های پدافند غیرعامل کشور گفت: قرارگاه زیستی پدافند غیرعامل در استان بوشهر راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامعلی حیدری ظهر یکشنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار مهم در بخش‌های مختلف است که ضروری است زیرساخت‌های پدافندغیرعامل متناسب با این ظرفیت‌ها ایجاد شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه پدافند زیستی در بوشهر اضافه کرد: این قرارگاه زیستی در هر استان بر اساس تهدیدهای بومی آن استان فعال شده است و عملکرد آن نیز بر همین مبنا است.

معاون امور استان‌های پدافند غیرعامل کشور از مصون‌سازی مواد غذایی در استان‌های دارای تولید این محصولات خبر داد و بیان کرد: كاهش آسیب پذیری، ارتقای پایداری ملی و آسان سازی در مدیریت بحران از مهمترین مزایای استقرار پدافند غیرعامل است.

وی با اشاره به اینکه استاندار بوشهر به عنوان فرمانده قرارگاه پدافند زیستی در بوشهر منصوب شده است، خاطرنشان کرد: باید آموزش‌های مناسب در زمینه بخش‌های مختلف پدافند غیرعامل ارائه شود تا بتوان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

حیدری با اشاره به نقش پدافند غیرعامل در صیانت از سرمایه‌های انسانی شامل حفظ جان انسان‌ها و كاهش تلفات، صیانت از سرمایه‌های زیرساختی و فیزیكی، افزود: كاهش آسیب‌پذیری، پایدارسازی در برابر تهدیدها و صیانت از سرمایه‌های سایبری در دستور کار پدافند غیرعامل است.

وی از پدافند پرتویی، پدافند زیستی، شیمیایی، اقتصادی، كالبدی، مردم محور، عمومی و آمادگی به عنوان بخش‌های تخصصی پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: رزمایش‌های مختلف پدافند غیرعامل در دستور کار است.

حیدری از آموزش و فرهنگ سازی مدیران، كارشناسان و مردم به عنوان یکی از راهکارهای مناسب خبر داد و بیان کرد: رزمایش قرارگاه پرتویی در استان اصفهان و رزمایش قرارگاه زیستی در استان قم برگزار خواهد شد.

معاون امور استان‌های پدافند غیرعامل کشور با اشاره به تشکیل ۱۲ کارگروه پدافند غیرعامل در هر استان کشور، اضافه کرد: موضوعات و مسائل مختلف پدافندی در این کارگروه‌ها مطرح و تصمیم گیری خواهد شد.

کد خبر 3619727

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =