حسن بیگی با «گیسو و چراغ جادو» به نمایشگاه کتاب رسید

سومین مجلد از سه‌گانه داستانی ابراهیم حسن‌بیگی با عنوان «گیسو و چراغ جادو» به نمایشگاه کتاب تهران رسید.

ابراهیم حسن‌بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام انتشار و حضور کتاب «گیسو و چراغ جادو» در نمایشگاه کتاب، گفت: این کتاب به عنوان جلد سوم مجموعه چراغ جادو در طرح رمان نوجوان کانون تصویب شد و قرار بود در نمابشگاه کتاب سال ۹۳ منتشر شود اما پیش از آن با تغییر مدیریت کانون روند رمان نوجوان دستخوش تغییراتی شد و کلیه آثار از جمله آثار آماده چاپ دوباره مورد بررسی قرار گرفت و بسیاری از این آثار برای به نویسندگان آنها عودت داده شد، از جمله رمان گیسو و چراغ جادو که من مجبور شدم آن را به ناشر دیگری بدهم.

وی افزود: موضوع جلد سوم مربوط به یک دختر افغانی است که در ایران زندگی می‌کند. پدرش برای انجام کاری به افغانستان رفته و باز نگشته است. گیسو در آرزوی دیدار پدر بی‌قرار است که چراغ جادو به سراغش می‌آید و یک سفر هیجان انگیز به سرزمین ناشناخته‌ها شکل می‌گیرد.

حسن‌بیگی ادامه داد: به نظرم گیسو و چراغ جادو با پرداختن به شخصیت‌های افغان و سرزمین پر راز و رمز آنها جذابیت خاصی را به مخاطب منتقل خواهد کرد. به خصوص که گیسو آن دخترک یازده ساله افغانی از معصومیت خاصی نیز برخوردار است.

این نویسنده افزود: در این رمان دشواری‌های زندگی در جنگ و مهاجرت و مظلومیت بچه‌های افغان به تصویر کشیده می‌شود و در کنار جنگ خانمانسوز وحدت و همدلی مردم و ارزوهای کوچک و بزرگ بچه‌های اسیر در دامان جنگ و مهاجرت نشان داده می‌شود.

یادآوری می‌شود جلد اول این سه گانه با نام «صوفی و چراغ جادو» در سال ۹۰ به عنوان کتاب برگزیده سال و جلد دوم آن با اسم «امیرحسین و چراغ جادو» کتاب برگزیده جشنواره شهید غنی‌پور در سال ۹۲ انتخاب شده بود که هر دو جلد این مجموعه به چاپ دوم رسیده‌اند.

کد خبر 3620611

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =