فرهنگ حجاب و عفاف باید احیاء شود/جامعه عفیف تضمین سلامت جامعه

زنجان-مدیر کل  تبلیغات اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در استان زنجان نیاز به برنامه ریزی فرهنگی دارد، گفت: باید فرهنگ حجاب و عفاف احیاء شود. 

حجت‌الاسلام مسعود صفی یاری در گفتگو با خبرنگار مهر به وضعیت عفاف و حجاب در استان زنجان اشاره کرد و افزود: حجاب یک ارزش انقلابی و دینی  است و  یکی از اهداف انقلاب اسلامی مبارزه بابی بندوباری وبی حجابی در جامعه بود.

وی بابیان اینکه وضعیت عفاف و حجاب در زنجان قابل‌ تأمل است، گفت: متأسفانه مقوله عفاف و حجاب آن‌طور که باید موردتوجه مسئولین قرار نمی‌گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: بی‌حجابی ارمغان فرهنگ غربی است و متأسفانه در کف خیابان‌های زنجان بی‌حجابی و بی‌بندوباری جلوه بد و زشتی در شهر شور و شعور حسینی دارد و وضعیت حجاب در استان زنجان و بخصوص شهر زنجان به‌هیچ‌وجه مطلوب نبوده و درشان مردم ولایی و متدین این شهر نیست.

صفی یاری بابیان اینکه دشمن با ابزارهای مختلف درصد ضربه زدن به ارزش‌های اسلامی و دینی جامعه اسلامی ایران است، گفت: شبکه‌های ماهواره‌ای فراوانی برای دور کردن جامعه اسلامی ایران از ارزش‌های و باورهای دینی و ترویج بی‌حجابی فعالیت می‌کنند.

وضعیت عفاف و حجاب بر اساس شاکله زنجان مطلوب نیست

وی با اشاره به اینکه زنجان به‌عنوان پایتخت شور و شعور حسینی در سطح  ملی و بین‌المللی مطرح است، گفت: حجاب و عفاف بر اساس شاکله و فرهنگ غنی و پربار دینی که این استان دارد به هیچ وجه مطلوب نیست و  روند موجود قابل‌تأمل است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان بابیان این‌که تقویت و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در استان نیازمند نگاه جدی و ایجاد نهضت و حرکت جنبشی است، گفت: باید از ظرفیت‌های سازمانی استفاده کنیم و اراده و عزم جدی در مسئولین باید ایجاد شود تا عفاف و حجاب تکریم شده و به نقطه مطلوب‌تر برسد.

بی‌حجابی آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد

صفی یاری با تأکید بر اینکه اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه نیازمند برنامه‌ریزی و وجود اراده قوی برای تحقق این امر است، افزود: در استان نیازمند اقدام و عمل و اراده جدی و همگرایی در بدنه ادارات و نهادها هستیم تا مقوله عفاف و حجاب تقویت شود.

وی وضعیت عفاف و حجاب در استان زنجان را نسبت به استان‌های دیگر متوسط عنوان کرد و افزود: باید فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه احیاء شود.

تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب نیاز به برنامه‌ریزی فرهنگی دارد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در استان زنجان نیاز به برنامه‌ریزی فرهنگی دارد، تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های هویت اسلامی و انقلابی جامعه رعایت عفاف و حجاب است و توجه به این امر مهم و واجب الهی در جامعه ضروری است.

عفت سلامت جامعه را تضمین می‌کند

وی افزود: جامعه محجبه و عفیف سلامت جامعه را تضمین می‌کند و متأسفانه در این میان بی‌حجابی بستر بسیار مهم برای ایجاد و اشاعه آسیب‌های اجتماعی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان تصریح کرد: بی‌حجابی و بی‌بندوباری از پیامدهای شوم فرهنگ غرب است و امروز دشمن با این ابزار وارد جامعه اسلامی ایران شده و بی‌حیایی و بی‌آبرویی را ترویج می‌دهد.

کد خبر 3686432

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =