افزایش فروش گاز به بیش از ۲۱ میلیون متر مکعب در روز

بندرعباس - مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان از افزایش فروش گاز به بیش از ۲۱ میلیون متر مکعب در روز در استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از شرکت گاز هرمزگان، پارسا پروین با اعلام افزایش فروش گاز به بیش از ۲۱ میلیون مترمکعب در روز، گفت: از این حجم فروش گاز طبیعی ۷۵ درصد مصرف نیروگاهی و مابقی مصارف صنایع، خانگی و تجاری را شامل می شود.

پروین عنوان کرد: میانگین مصرف روزانه استان در سال ۹۴ میزان۶.۱۴ میلیون متر مکعب درروز بوده است که هم اکنون مصرف روزانه گاز طبیعی بیش از ۲۱ میلیون متر مکعب در روز افزایش یافته و پیش بینی می شود این آمار همچنان سیر صعودی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه منبع اصلی تامین گاز صنایع غرب بندرعباس خط ۲۲ اینچ سرخون- توانیر است اظهار داشت: بمنظور کاهش مصرف سوخت مایع نیروگاه حرارتی و همچنین کاهش مشکلات زیست محیطی ناشی از سوخت های مایع، گاز تحویلی به نیروگاه حرارتی با توجه به نیاز تولید برق در فصل گرما از ۲ میلیون متر مکعب در روز، با افزایش فشار ابتدای خط و کاهش فشار انتهای خط ۲۲ اینچ، ضمن رعایت استانداردها و دستورالعمل های شرکت ملی گاز ایران، به میزان بیش از ۵ میلیون متر مکعب در روز رسیده است.

وی گفت: با توجه به تلاش های مجموعه شرکت گاز، مصرف نیروگاه حرارتی بندرعباس طی سه هفته گذشته در حدود ۵ تا ۲.۵ میلیون متر مکعب گاز در روز است که تاکنون پاسخگوی تولید برق این نیروگاه بوده و مصارف گاز کل استان به بیش از ۲۱ میلیون متر مکعب در روز افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان تصریح کرد: با تحقق این مهم، علاوه بر کاهش آلودگی های زیست محیطی و خطرات ناشی از حمل سوخت مایع، با توجه به قیمت جهانی نفت کوره معادل ۴۱ میلیارد ریال در روز صرفه جویی اقتصادی به همراه داشته است.

کد خبر 3697107

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =