«سرزمین ما» به گلستان می‌رود/ روایتی دیگر از فاجعه منا

برنامه «سرزمین ما» محصول شبکه یک طرح انتقال آب سرچشمه های زرین گل استان گلستان را بررسی می کند و برنامه «از آسمان» شبکه ۲ سراغ بخش هایی از زندگی شهید اصغر فولادگر از شهدای فاجعه منا می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه «سرزمین ما» به عنوان تریبون تشکل های زیست محیطی کشور، تلاش دارد تا فرهنگ مشارکت جمعی برای حفظ محیط زیست را نهادینه کرده و ارتقا دهد. به همین منظور در برنامه فردا پنجشنبه ۲۵ شهریور، طرح انتقال آب سرچشمه های زرین گل استان گلستان با حضور موافقان و مخالفان این طرح روی آنتن خواهد رفت.

براساس مصوبه دولت درسال ۱۳۷۸ به وزارت نیرو اجازه داده شده بود تا پنج میلیون متر مکعب آب سرچشمه های زرین گل استان گلستان برای مصرف شرب به استان سمنان انتقال داده شود که اتخاذ و اجرای همین مصوبه موجب بروز خشکسالی شدید و تخریب ۵ هکتار از جنگل های هیرکانی منطقه شد.

به منظور تحلیل همه جانبه این طرح در برنامه «سرزمین ما»، ضمن بررسی علمی و کارشناسی آثار زیست محیطی این انتقال روی طبیعت سبز منطقه درگفتگو با فاطمه ظفرنژاد پژوهشگر آب و توسعه پایدار، محمد طاهری مدیرعامل آب و فاضلاب استان سمنان به عنوان مجری و موافق این طرح با عیسی اسفندیاری دبیرستاد مردمی بازگشت سرچشمه های زرین گل به عنوان مخالف این طرح مناظره خواهند کرد.

در بخش معرفی چهره برگزیده هفته هم از ساناز شیخ پور میوه فروش کرمانشاهی که با حذف کیسه های نایلونی و استفاده از کیسه های پارچه ای و کاغذی قدمی برای حفظ محیط زیست برداشته است، معرفی و تقدیر خواهد شد.

در سوال نظر سنجی برنامه هم از بینندگان پرسیده شده: اگر شما مدیر بودید، برای حل مشکل کمبود آب منطقه خود چه می کردید؟ که از طریق ارسال پیامک به شماره۳۰۰۰۰۱۱۱  می توان در این نظر سنجی شرکت کرد.

برنامه «سرزمین ما» به تهیه کنندگی الهام پیرهادی و اجرای ایرج میلانی کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک است که پنجشنبه ها ساعت ۹:۳۰ صبح روی آنتن می رود.

روایت فاجعه منا «از آسمان»

برنامه «از آسمان» جمعه ۲۶ شهریور ماه به سراغ روایت بخش هایی از زندگی شهید اصغر فولادگر کارشناس ارشد و تحلیلگر مسائل منطقه رفته که در حادثه تلخ منا ۹۴ به شهادت رسید.

این برنامه که در ادامه سلسله برنامه های پرداختن به شهدای منا روی آنتن می رود؛ این هفته به گفتگو با خانواده و دوستان شهید فولادگر، پخش تصاویر دیده نشده از وی و ادامه بررسی آنچه در حج ۹۴ روی داده، اختصاص دارد.

این ویژه برنامه پنجشنبه و جمعه ۱۸ و ۱۹ شهریور روایتی از زندگی شهید غضنفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان و شنبه و دوشنبه ۲۰ و ۲۲ شهریور تورقی بر زندگی احمد حاتمی؛ متخصص و پژوهشگر برجستۀ حوزۀ فضایی، دنیای مجازی و فناوری های نوین را پیش روی مخاطبان خود قرار داد و ایشان شهدایی هستند که به همراه شهید فولادگر در حج مصیبت زده ۹۴ به شهادت رسیدند.

«از آسمان» تنها برنامۀ مستمر حوزۀ ایثار و شهادت است که به کارگردانی و تهیه کنندگی امیر خورشیدی فرد هفدهمین سال فعالیت خود را پشت سر می گذارد.

در تولید این پنج برنامه سعید سلیمانی تدوین، بابک مهدیزاده تصویر، نادرگهرسودی گوینده، مرتضی اعطاسی دستیار تصویر، عباس خورشیدی روابط عمومی و حمید بنا به عنوان نویسنده مشارکت داشته اند.

علاقمندان به فرهنگ شهادت می توانند این برنامه را به صورت ثابت جمعه هر هفته ساعت ۱۷ از شبکه دو سیما مشاهده کنند.

کد خبر 3769185

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =