جشن ميلاد حضرت مريم(س) برگزار شد

مسيحيان روز گذشته ميلاد حضرت مريم(س)، مادر حضرت عيسي(ع) را جشن گرفتند.

به گزارش خبرگزاري "مهر" به نقل از يوپي آي، درحالي كه دوران اوليه زندگي حضرت مريم(س) و تولد وي در اناجيل اربعه و ديگر كتابهاي عهد جديد ثبت نشده است، اطلاعات درباره تولد وي را مي توان در كتابي قرن دومي fh عنوان " انجيل يعقوب" مشاهده كرد.

براساس يكي از روايات اين كتاب، آنا و عمران ، والدين مريم سالها فرزندي نداشتند، آنها افراد مومن و پرهيزگاري بودند اما نيايشهاي آنها به درگار خداوند براي داشتن فرزندي بي پاسخ مانده بود. روزي پدر حضرت مردم به معبد آمد تا به ارائه نذورات خود بپردازد؛ اما كاهن اعظم معبد او را به علت نداشتن فرزند مورد ملامت قرار داد و عمران براي پنهان كردن شرم خود به دامنه كوهي در حومه شهر رفت و در آنجا به گوشه نشيني پرداخت.

همانطور كه عمران به نيايش مشغول بود، همسر وي آنا نيز در همان زمان در خانه خود در اورشليم دعا مي كرد. فرشته اي بر هر دوي آنها ظاهر شد و به آنها بشارت داد كه به زودي فرزندي به آنها اعطا مي شود كه نام او در سراسر جهان گسترده مي شود. آنا در آن زمان خود را متعهد كرد كه فرزندش را در راه خدا وقف كند. عمران به خانه بازگشت، آنا دختري به دنيا آورد و نام وي را مريم گذاشت.

انجيل يعقوب  در قرن دوم به زبان يوناني و با هدف ارتقاء نقش حضرت مريم در سنت مسيحيت نوشته شده است. يعقوب يكي از حواريون حضرت عيسي بود كه در انجيل خود از تولد حضرت مريم (س) تا تولد حضرت عيسي (ع) را نقل كرده است.

در نظر برخي از علماي مسيحي اعتبار اين انجيل مورد ترديد است؛ اگرچه به صورت گسترده مورد استفاده قرارگرفته است، اما به عنوان يكي از كتب عهد جديد مورد پذيرش نيست.

کد خبر 377865

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =