هفته نامه های «صدا» و «یالثارات» مجرم شناخته شدند

هیئت منصفه مطبوعات با اکثریت آرا هفته نامه های«صدا» و «یالثارات» را به اتهام توهین به رئیس جمهوری مجرم شناخت.

علی اکبر کسائیان دبیر هیئت منصفه دادگاه مطبوعات در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پرونده های مورد بررسی در جلسه امروز دادگاه مطبوعات، گفت: یکی از پرونده ها مربوط به هفته نامه صدا بود که به اتهام توهین به رئیس جمهوری با اکثریت آرا مجرم شناخته شد.

وی افزود: دومین اتهام این هفته نامه نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی بود که با اکثریت آرا مجرم شناخته شد. همچنین هیئت منصفه مطبوعات به اتفاق آرا متهم را مستحق تخفیف ندانست.

دبیر هیئت منصفه دادگاه مطبوعات تهران به بررسی اتهامات هفته نامه یالثارات اشاره و تصریح کرد: پرونده دیگر مربوط به هفته نامه یالثارات بود که به اتهام توهین به رئیس جمهوری با اکثریت آرا مجرم شناخته شد.

کسائیان افزود: اتهام دیگر این هفته نامه توهین به اشخاص و مسئولان بود که در این خصوص با اکثریت آرا مجرم شناخته نشد.

وی تصریح کرد: در خصوص نشر مطالب خلاف واقع و پخش شایعات هم این هفته نامه با اکثریت آرا مجرم شناخته نشد. با این حال هیئت منصفه دادگاه مطبوعات با اکثریت آرا متهم را مستحق تخفیف دانست.

کسائیان در خصوص شعبه رسیدگی به این پرونده ها گفت: این پرونده ها در شعبه ۹ دادگاه کیفری به ریاست قاضی محمدی کشکولی مورد بررسی قرار گرفت.

کد خبر 3791477

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • مجید محمودی ۰۶:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۹
   0 0
   با سلام و درود. واقعا من موندم زمان دولت قبل چرا این روزنامه ها و هفته نامه ها هیچ واکنشی از خود نشان نمی دادند.و همه خفته در خود بودند. بابا صد رحمت به بی بی سی و صدای امریکا . حداقل اونها کاهی به نعل می زنند و گاهی به میخ . ولی این هفته نامه های خودمون فقط تخریب می کنند. واقعا شک نمی کنید این هفته نامه ها و سر دبیرهای آنها انگلیسی باشند.