کمیته امداد برای ۱۲۰ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است

همدان - قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: کمیته امداد برای ۱۲۰ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کرده که ۲۰ درصد از فرصت شغلی ایجاد شده در کشور را شامل می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمنصور برقعی عصر چهارشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان اظهار داشت: ۴۰ درصد جمعیت استان همدان در روستاها زندگی می کنند.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه جمعیت روستایی برای استان همدان ظرفیت اقتصادی و تولیدی ایجاد کرده است، گفت: اگر به مسیر تخصیص منابع و تسهیلات توجه نشده و در آن بازنگری نشود شاهد کاهش جمعیت روستاها و افزایش حاشیه‌نشینی خواهیم بود.

برقعی به توانمندسازی خانواده‌های زیرپوشش اشاره کرد و گفت: متوسط سرمایه‌گذاری و اعتبارات برای ایجاد فرصت شغلی در کمیته امداد ۱۳.۵ میلیون تومان بوده است.

وی با اعلام اینکه کمیته امداد منبع داخلی نداشته و دستگاهی هزینه‌ای است و نقش حمایتی از خانواده‌های زیرپوشش دارد، گفت: منابع کمیته امداد یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است که تاکنون ۱۰۰ هزار فرصت شغلی از طریق طرح‌های اشتغالزایی و خودکفایی ایجاد شده است.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) با اعلام اینکه ۲۰ هزار فرصت شغلی توسط کاریابی برای خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد ایجاد شده است، گفت: کمیته امداد در مجموع برای ۱۲۰ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کرده که ۲۰ درصد از فرصت شغلی ایجاد شده در کشور را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه هزینه ایجاد فرصت شغلی در بنگاه‌های کوچک ۲۰۰ میلیون تومان است که در صورت صنعتی شدن این رقم به ۵۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد، گفت: دو دهک پایین جامعه عرصه فعالیت کوچکی در اختیار دارند.

برقعی با اشاره به اینکه میزان اثربخشی تسهیلات پرداختی باید بررسی شود، گفت: میزان معوقات تسهیلات پرداختی به خانواده‌های زیرپوشش کمتر از دو درصد است.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه کمیته امداد طرح‌های اشتغال را از ابتدا تا زمان بلوغ و پایداری نظارت کرده و این روند رها نمی‌شود، گفت: درصد انحراف تسهیلات پرداختی تنها ۱۴ درصد بوده است.

وی با بیان اینکه طرح استعدادسنجی توسط کمیته امداد و به صورت سراسری برای خانواده‌های زیرپوشش انجام شد، گفت: براساس گزارش اولیه ۵۹ درصد خانواده‌های زیرپوشش در همدان دارای استعداد خوداتکایی هستند که این رقم در کشور ۴۵ درصد است.

برقعی بیان کرد: ۱۳۵ هزار طرح برای دریافت تسهیلات منتظر هستند که پیگیری موضوع توسط معاون اول رئیس جمهور انجام و با دستور رئیس جمهور مصوباتی نیز در نظر گرفته شده است.

کد خبر 3800736

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =