راه‌های جلوگیری از نفوذ عناصر خودباخته و غرب‌زده ارائه شد

قم - مدیر حوزه علمیه قم توجه به نیروهای انقلابی، تقویت روحیه جوانان مؤمن و تقویت مدیریت جهادی و جلوگیری از گفتمان لیبرال دموکراسی را در جلوگیری از نفوذ عناصر خودباخته و غرب‌زده مؤثر دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام احمد فرخ فال عصر پنجشنبه در دهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد که در مدرسه امام کاظم(ع) برگزار شد، به ارائه گزارشی از کمیسیون سیاسی و اجتماعی این اجلاسیه پرداخت و گفت: در کمیسیون سیاسی و اجتماعی آسیب‌ها، عوامل و راهکارها و نیز مواردی چون سبک زنگی، دور شدن از ارزش‌های اسلامی ایرانی، سست شدن بنیان‌های خانواده، تجمل گرایی و ترویج ولنگاری فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت.

وی از تصویب ۱۰ راهکار در این زمینه خبر داد و گفت: ارائه الگوی عملی سبک زندگی اسلامی، تشویق تولیدکنندگان داخلی و مصرف کنندگان به کالای داخلی، تبیین پیامدهای منفی الگوهای وارداتی، اصلاح سبک زندگی مسئولان و اهتمام به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب از جمله این راهکارها است.

مدیر حوزه علمیه قم ادامه داد: غفلت از دشمن و تضعیف روحیه جهاد و مقاومت و شهادت، محور دومی بود که در این کمیسیون به آن پرداخته شد و راهکارهایی چون بصیرت و شناخت دشمن، نقویت روحیه جهاد و مقاومت، پاسداشت مقام شهدا و ایثار گران، ترویج گفتمان امام و رهبری برای مواجهه با دشمن ارائه شد.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ ما نمی‌توانیم و کاهش خودباوری از دیگر مباحثی بود که در این کمیسیون بحث شد،‌ گفت: در این زمینه ۷  پیامد مطرح شد و سه راهکار شامل تقویت روحیه اعتماد و خودباوری، حمایت از تولیدات داخلی و ترویج گفتمان امام و رهبری نیز در این زمینه مطرح شد.

حجت الاسلام فرخ فال تصریح کرد: عدم پیگیری مطالبات رهبری در مبارزه با فقر، فساد و تبعیض مبحث دیگری بود که در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و در این خصوص ۹ راهکار ارائه شد که ترویج احکام مالی اسلام، توجه به فقرا و محرومان، گسترش روحیه امر به معروف و  گسترش عدالت اجتماعی از آن جمله بوده است.

وی تحریف گفتمان امام و رهبری و تضعیف گفتمان انقلاب را از محورهای دیگر مورد بحث عنوان کرد و افزود: در این موضوع نیز راهکارهایی مانند تبین و ترویج گفتمان امام و رهبری و آثار و اندیشه‌های امام ارائه شد.

مدیر حوزه علمیه قم توجه به نیروهای انقلابی، تقویت روحیه جوانان مؤمن و تقویت مدیریت جهادی و جلوگیری از گفتمان لیبرال دموکراسی را از جمله راهکارهای نفوذ عناصر خود باخته و غرب زده برشمرد.

حجت الاسلام فرخ فال عدم استفاده بهینه از فرصت‌ها را موضوع دیگر مورد بحث در این کمیسیون عنوان کرد و گفت: راهکارهایی چون به خدمت گرفتن حداکثری روحانیت انقلابی در عرصه‌های گوناگون و ایجاد بستر مناسب برای افراد مؤمن در نظام از جمله راهکارهای ارائه شده برای آن بوده است.

کد خبر 3844890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =