جایزه رسمی فجر اهدا می‌شود

جدیدترین خبرها از حضور فیلم کوتاه در فجر/ نیازی به ارسال اثر نیست

شناسهٔ خبر: 3872895 -
رییس انجمن فیلم کوتاه اعلام کرد هیات داوران فیلم کوتاه تعیین‌کننده اهدای سیمرغ و یا دیپلم افتخار فجر در این بخش هستند.

مسعود امینی تیرانی رییس هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه (ایسفا) در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جدیدترین تصمیم گیری ها برای اهدای جوایز به فیلم کوتاه در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر گفت: با توجه به توافق صورت گرفته با حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی، محمد حیدری دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر و صادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، در مراسم اختتامیه‌ جشنواره‌ فیلم فجر سال جاری حتما یکی از جوایز رسمی جشنواره‌ به یک فیلم کوتاه اهدا می شود و تنها تصمیم هیات داوران فیلم کوتاه درباره اهدای سیمرغ یا دیپلم افتخار فجر در این مورد تعیین‌کننده است.

وی ادامه داد: در جلسه‌ مشترک برگزارشده همچنین مقرر شد که انجمن فیلم کوتاه تا آغاز جشنواره‌ فیلم فجر داوران منتخب خود را معرفی کرده و این داوران پس از بازبینی فیلم های کوتاه، فیلم منتخب خود را به رییس و دبیر جشنواره‌ فیلم فجر اعلام کنند.

امینی تیرانی گفت: طبق توافق صورت گرفته با دبیر جشنواره‌ فیلم فجر چون حضور فیلم کوتاه در آیین نامه‌ جشنواره امسال پیش بینی نشده بود، بنابراین این حضور بعنوان یک بخش جدید تلقی نشده و امسال فیلم های کوتاه در جشنواره فیلم فجر نمایش داده نمی شود و فیلم های منتخب پس از جشنواره و با برنامه ریزی مناسب از طرف انجمن سینمای جوانان و (ایسفا) به نمایش درخواهند آمد.

وی بیان کرد: انجمن فیلم کوتاه تنها فیلم‌های کوتاهی را برای داوری در سی و پنجمین جشنواره‌ فیلم فجر  انتخاب می کند که در دو جشنواره‌ فیلم کوتاه تهران و جشن مستقل فیلم کوتاه در سال جاری بعنوان نامزد در بخش فیلم های داستانی و تجربی معرفی شده باشند.

رییس هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه گفت: از فیلمسازان خواهشمندیم در خصوص ارسال فیلم خود به جشنواره‌ فیلم فجر با دبیرخانه این جشنواره‌ تماس برقرار نکنند. ان‌شاءلله در سال آینده و پس از اعلام حضور فیلم کوتاه در آیین نامه‌ جشنواره‌ فجر، ساز و کار و نحوه‌ ارسال و انتخاب و نمایش فیلم های کوتاه پیش بینی خواهد شد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 12 =