فساد مالی بستگان مانع تحقق رویای ریاست جمهوری «بان کی مون»

شناسهٔ خبر: 3874056 -
دبیر کل سابق سازمان ملل که خود را برای شرکت در رقابت های ریاست جمهوری کره جنوبی آماده می کند، با اتهام فساد مالی بستگان خود در آمریکا مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «بان کی مون» که خود را برای بازگشت به کره جنوبی آماده می کرد با پرونده فساد بستگان خود در آمریکا مواجه شده است.

قرار بود بان کی مون در هفته جاری به کره جنوبی بازگردد اما برادر کوچکتر و برادرزاده وی با اتهام رشوه مواجه شده اند.

این وضعیت در حالی برای دبیرکل سابق سازمان ملل به وجود آمده که خبرهایی در مورد احتمال نامزد شدن وی در انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی منتشر شده است. البته بان کی مون شخصا تا کنون در مورد شرکت در انتخابات سخنی نگفته اما گروهی در کره جنوبی موضوع نامزد شدن او را در انتخابات پیگیری می کنند.

در این میان برخی از نظرسنجی ها نیز حکایت از شانس بالای بان کی مون برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی دارند.

ماجرای پرونده مطرح شده علیه بستگان بان کی مون در امریکا از این قرار است که آنها متهم به پرداخت رشوه به تاجری از خاورمیانه در ماجرای فروش یک ساختمان به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار در ویتنام هستند.

در واکنش به این ماجرا «لی دو وون» سخنگوی بان کی مون اعلام کرد: بان کی مون ربطی به این ماجرا ندارد. وی به شدت از این ماجرا و اخباری که از رسانه ها منتشر می شود متعجب شده است.

با توجه به حساسیت های بوجود آمده در کره جنوبی بر روی فساد مسئولین، ادامه یافتن اتهامات مطرح شده در آمریکا علیه بستگان بان کی مون، می تواند شانس وی را برای رسیدن به پست ریاست جمهوری در کره جنوبی کم رنگ کند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 5 =