ساعی از حضور در کنفرانس مقام زن در نیویورک انصراف داد

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت:برای پاسداری از حرمت و شان تمامی آحاد ملت بزرگ ایران در داخل و خارج از کشور انصراف خود از شرکت در کنفرانس مقام زن در نیویورک را اعلام می کنم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی ، زهرا ساعی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه لغو و توقف صدور ویزا برای اتباع کشورهای اسلامی خلاف منطق و مغایر با حقوق بین الملل است، گفت: هر چند لغو و توقف صدور ویزا به طور موقت است اما این موضوع توهینی آشکار به جهان اسلام به ویژه ملت بزرگ ایران است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه لغو و توقف صدور وزیرا برای اتباع کشورهای اسلامی از جانب آمریکا به منزله حمایت از تروریسم و افراطی گری در جهان است، ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا عنوان کرد که این محدودیت جهت مقابله با تروریسم و حفظ امنیت مردم آمریکا اعمال می شود در حالی که این موضوع بیانگر حمایت از تروریسم است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری وضعیت نامطلوب و آشفته منطقه خاورمیانه، تصریح کرد: کانون های تروریسم در این مناطق زیاد است و حامیان آنها هم مشخص است؛ تروریسم خواندن ملت ایران از سوی رئیس جمهور آمریکا یک توهین آشکار، دامن زدن به خشونت و افراطی گری در جهان است.

ساعی معتقد است: در این شرایط بهترین رویکردی که کشورها می توانند برای مقابله با خشونت و افراطی گری در جهان داشته و امنیت را به کشورها هدیه کنند بحث گفتگو، توافقات و تعامل بین المللی است تا از بروز خشونت جلوگیری شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حالی رئیس جمهور آمریکا اتباع ایرانی را تروریسم می خواند که اکثر کشورهای دنیا اذعان دارند اگر قرار باشد در منطقه خاورمیانه امنیت ایجاد شده و بحث تروریسم مهار شود ایران از جمله کشورهای بسیار استراتژیک و مهم است که با توجه به ظرفیت ها، تعامل و رویکردی که در مناسبات منطقه ای و بین المللی دارد می تواند آن را تحقق بخشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با یادآوری انصراف خود از شرکت در کنفرانس مقام زن در نیویورک، گفت: به عنوان نماینده مردم انزجار و ابراز تاسف خود را از این اقدام رئیس جمهور آمریکا نشان داده و  برای پاسداری از حرمت و شان تمامی آحاد ملت بزرگ ایران در داخل و خارج از کشور انصراف خود از شرکت در این کنفرانس را اعلام می کنم.

بر اساس این گزارش، کنفرانس مقام زن هر ساله در نیویورک برگزار می شود که امسال از نمایندگان زن مجلس خانم ها زهرا ساعی و سمیه محمودی برای شرکت در  این کنفرانس دعوت به عمل آمد اما به دلیل جلوگیری از ورود اتباع ایرانی به این کشور، زهرا ساعی انصراف خود برای شرکت در این کنفرانس را اعلام کرد.

کد خبر 3891830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =