پیش بینی وضعیت هوای استان کرمانشاه طی نوروز ۹۶

کرمانشاه- مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه، وضعیت هوای استان طی روزهای باقیمانده از سال ۹۵ و نوروز ۹۶ را تشریح کرد.

محمد خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین پیش بینی از وضعیت هوای استان طی روزهای آینده گفت: هوای استان امروز قسمتی تا نیمه ابری گاهی اوقات همراه با وزش باد و افزایش ابر پیش بینی می شود.

وی افزود: به دنبال این وضعیت، سامانه ای ناپایدار، به تدریج از بعدازظهر امروز تا روز چهارشنبه هفته آینده، جو منطقه را متاثر کرده و  در بعضی ساعات سبب تشدید وزش باد، بارندگی و رعدوبرق می شود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: شرایط ناپایدار که در روز یکشنبه و در نیمه جنوبی و نواحی شمالغرب استان نمود بیشتری خواهد داشت، علاوه بر آبگرفتگی معابر عمومی، ممکن است با رگبار تگرگ نیز همراه شود.

وی ادامه داد: این شرایط از اواخر وقت امروز تا صبح روز یکشنبه و در نواحی مرزی، ممکن است سبب غبارآلود شدن هوا نیز شود.

خسروی از پیش بینی بلند مدت ویژه نوروز ۹۶ نیز خبر داد و گفت: طی این پیش بینی هوای استان امروز شنبه ۲۸ اسفند ۹۵ در بعضی ساعات ابری همراه با وزش باد نسبتا شدید، بارندگی و رعدوبرق پیش بینی می شود و وزش باد ممکن است بتدریج هوای استان را بویژه در نواحی مرزی غبارآلود کند.

وی افزود: فردا یکشنبه ۲۹ اسفند نیز، هوای استان به ویژه در نواحی مرزی با احتمال گردوغبار، در بعضی ساعات همراه با وزش باد نسبتا شدید، بارندگی و رعدوبرق از اواخر وقت با تشدید ناپایداری پیش بینی شده است.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه، هوای استان طی روز دوشنبه ۳۰ اسفند را ابری همراه با وزش باد، بارندگی، رعدوبرق و آبگرفتگی معابر،   با احتمال رگبار تگرگ پیش بینی کرد و گفت: بارش در نیمه غربی و نواحی جنوبی نمود بیشتری خواهد داشت.

وی وضعیت هوای استان طی روز سه شنبه ۱ فروردین ۹۶ را نیز در بعضی ساعات ابری همراه با وزش باد و بارندگی از اواخر وقت بخصوص در نواحی شمالی و سردسیر استان با احتمال رگبار برف اعلام کرد.

خسروی گفت: روز چهارشنبه ۲ فروردین نیز، هوای استان در بعضی ساعات ابری همراه با وزش باد و بارندگی پراکنده پیش بینی می شود که بتدریج از اواخر وقت صاف خواهد شد.

وی کاهش دمای شبانه با احتمال مه صبحگاهی  در بعضی ساعات همراه با وزش باد و رشد ابر را نیز برای روز پنج شنبه ۳ فروردین پیش بینی کرد.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: هوای استان  طی روز جمعه ۴ فروردین ۹۶ نیز  نیمه ابری و از بعدازظهر ابری همراه با وزش باد  و بتدریج از اواخر وقت با احتمال شروع بارش پیش بینی می شود.

وی هوای استان طی روز شنبه ۵ فروردین ۹۶ را نیز ابری با وزش باد نسبتا شدید، بارندگی، رعدوبرق و آبگرفتگی معابر،   با احتمال رگبار تگرگ و احتمال غبار بویژه در نواحی مرزی پیش بینی کرد و گفت: بارش در نواحی غربی استان نمود بیشتری خواهد داشت.

خسروی در خصوص وضعیت هوای استان طی یکشنبه ۶ فروردین نیز گفت: در بعضی ساعات ابری با وزش باد، بارندگی و رعدوبرق بتدریج با کاهش ابر پیش بینی می شود.

وی افزود: هوای استان طی روز دوشنبه ۷ فروردین نیز نیمه ابری، از بعدازظهر ابری همراه با وزش باد بتدریج از اواخر وقت با احتمال شروع بارش پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه در پیش بینی هوای استان طی سه شنبه ۸ فروردین گفت: طی این روز ابری با وزش باد نسبتا شدید، بارندگی، رعدوبرق و آبگرفتگی معابر، با احتمال رگبار تگرگ خواهد بود.  بویژه در نواحی مرزی احتمالا غبارآلود بوده و بارش در شمالغرب استان نمود بیشتری خواهد داشت.

وی وضعیت هوای استان در روز چهارشنبه ۹ فروردین را در بعضی ساعات ابری با وزش باد، بارندگی و رعدوبرق پیش بینی کرد و گفت: در روز پنج شنبه ۱۰ فروردین نیز هوای استان در بعضی ساعات ابری با وزش باد، بارندگی و رعدوبرق بتدریج با کاهش ابر پیش بینی می شود.

خسروی وضعیت هوای استان طی روز جمعه ۱۱ فروردین ۹۶ را  صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات با وزش باد پیش بینی کرد و افزود: هوای استان در روز شنبه ۱۲ فروردین نیز در بعضی ساعات با وزش باد و رشد ابرپیش بینی می شود.

وی وضعیت هوای استان در روز یکشنبه ۱۳ فروردین ۹۵ (روز طبیعت) را نیز در بعضی ساعات با وزش باد و رشد ابر پیش بینی کرد.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه تاکید کرد: این گزارش پیش بینی بلند مدت بوده و ممکن است داده ها در طی این مدت تغییراتی داشته باشد.

کد خبر 3935059

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha