رحم به مفسد، ظلم به مردم است/ باید جلوی هرگونه رانت را بگیریم

نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینکه هر کسی به مفسد رحم کرد ظلم به مردم و آرمان های انقلاب کرده است، گفت: باید جلوی هرگونه رانت را بگیریم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه گفتگوی ویژه خبری درپاسخ به اینکه برنامه شما برای حمایت از محرومان چیست؟ گفت: انقلاب ما انقلاب مستضعفین است؛ فرهنگ مردم ایران هم توجه به نیازمندان و مستضعفان است. مسئولان هم باید این را در اولویت خود قرار دهند که اگر هر چه در کشور داریم به برکت توجه به محرومان است.

وی افزود: من در اولویت برنامه هایم دارم که مشکلات کوتاه مدت این عزیزان را حل کنم. ریشه این مشکلات در رکود و بیکاری است؛ از این رو برای برنامه های دراز مدت باید بیکاری را از بین برد.

در کشور امروز شاهد یک بحران اقتصادی هستیم

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در کشور امروز شاهد یک بحران اقتصادی هستیم افزود: بخش قابل توجهی از مردم ما جزو عزیزان کم درآمد محسوب می شوند که برای کار دراز مدت و حل مشکلات آنها و بیکاری چاره اندیشی کنیم، اما این نیاز به زمان دارد از این رو باید برای بیش از ۲۵ میلیون نفر پیش بینی داشته باشیم؛ این مثل مجروح تصادفی می ماند که باید خون ریزی آن را بند بیاوریم و سپس کار اساسی انجام دهیم.

قالیباف ادامه داد: در بحث هدفمندی یارانه ها باید به این قشر اولویت دهیم یارانه ای که سال ۸۴ به آنها دادیم الان قدرت خرید آن ۴۵۵۰۰ تومان به یک سوم تقلیل پیدا کرده است؛ باید قدرت خرید سال ۸۹ را در ۹۶ حفظ کنیم که معادل ۱۵۰ هزار تومان می شود.

۵ میلیون شغل در برنامه قطعی ما است

وی با بیان اینکه در حوزه بیکاری ۵ میلیون شغل در برنامه قطعی ما است که به مردم وعده داده ایم، تصریح کرد: در این حوزه یک سامانه ملی کارانه داریم که همه جوانان بالای ۱۸ سال جویای کار با شروع دولت مردم در این سامانه ثبت نام می کنند. بر اساس آئین نامه مشخص می شود این افراد چه مهارت و تحصیلاتی دارند، آیا قبلا اشتغال داشته اند یا اخراج شده اند، بر اساس ضوابط و مقررات به مراکز کاری و بخش خصوصی معرفی می شوند و در سقف ۵ میلیون نفر مشغول به کار می شوند.

قالیباف گفت: برای مدتی که این جوانان در سامانه هستند تا زمانی که به کار مشغول می شوند پیش بینی ۲۵۰ هزار تومان کرده ایم؛ تا با این کار تا زمان مشغول به کار شدن کمکی به انها انجام دهیم.

وی گفت: اولویت ما برای کار در بخش خصوصی است آنقدر که بخش خصوصی می تواند اشتغال ایجاد کند بخش های دولتی و بخش های عمومی غیر دولتی قادر به این کار نیستند.

کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: با همین نگاه زنان سرپرست خانوار یکی از موضوعات جدی کشور هستند. الان مرد خانه در خانه است و دو شیفت کار می کند و با وجود آنکه همسرش کار می کند مشکلات اقتصادی دارد. یک زن تنها بدون سرپرست و بدسرپست باید زندگی را اداره کند اگر دولت به این ها توجه نکند در کجا می خواهد به این افراد توجه شود؟ خانواده ای ۸ معلول دارد با ۵۰ هزار تومان به ازای هر معلول آیا نیازهای بهداشتی آنها تامین می شود؟ باید این موارد مورد توجه قرار گیرد.

وی با طرح این سوال که، سوال است آیا می شود ۵ میلیون شغل ایجاد کرد؟ افزود: با اطمینان عرض می کنم می شود در حوزه آی تی، روستایی، صنایع کوچک، گردشگری، خدمات و صنعت می توان این کار را کرد. امروز در مجموع ذخایر گاز و نفت اولین کشور دنیا هستیم، در حال حاضر حدود ۵۱ میلیون تن تولیدات پتروشیمی داریم که می توانیم تا ۶۱ میلیون تن در کمتر از یک سال آن را افزایش دهیم.

۴ درصدی وجود دارند که از رانت استفاده می کنند

قالیباف گفت: هر میلیون تن تولیدات پتروشیمی ۲۰۰ هزار شغل مستقیم و ۴۰۰ هزار شغل غیر مستفیم برای ما ایجاد میکند. تکنولوژی نیروی انسانی و مواد اولیه این کار در داخل است اما گازی که تبدیل به مواد اولیه می شود برای اینکه به صنایع پایین دستی بیاید و ارزش افزوده پیدا کند دچار مشکل است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ۴ درصدی وجود دارند که از رانت استفاده می کنند بیشترین درآمد را بی هیچ زحمتی می خواهند بردارند و مانع تولید می شوند این مواد اولیه پتروشیمی به صورت خام به خارج از کشور صادر می شود.

وی ادامه داد: کاهش هزینه دولت و اصلاح ساختار دولت، از سوی دیگر اصلاح نظام مالیاتی به نفع تولید کنندگان و افراد خرده پا و جلوگیری از فرار مالیاتی از سیاست هایی است که می توانیم توجه به محرومان را در قالب آن داشته باشیم.

قالیباف گفت: روزی که توفیق خدمت در شهردرای را پیدا کردم اولین نکته ای که قول دادم این بود که تلاش خواهیم کرد فاصله بین شمال و جنوب شهر را کاهش دهیم؛ امروز این اتفاق در شهر تهران افتاده است و همین را باید در سطح ملی انجام دهیم تا فاصله های طبقاتی را کاهش دهیم.

وی تصریح کرد: اگر یارانه ها هدفمند شوند و به این اقداماتی که اشاره کردم توجه کنیم به مردم متعهد می شوم در طول دوره ای که بتوانیم به عنوان دولت مردم خدمتگذاری کنیم قادر خواهیم بود روند اصلاح فاصله طبقاتی را تحقق دهیم و مردم این را در زندگی خود حس کنند.

رحم به مفسد، ظلم به مردم است

کاندیدای ریاست جمهوری با اشاره به اینکه یکی از مشکلات امروز دولت ما که مردم را دلشکسته کرده است بحث مبارزه با فساد است، خاطرنشان کرد: فساد هرکجا پیدا شد و هر کسی به مفسد رحم کرد ظلم به مردم و آرمان های انقلاب کرده است. باید تلاش کنیم برخورد شود، اولین گام در دولت مردم قطع دست کسانی است که وجود و نوع کارآنها ایجاد فساد می کند. اینکه مرتب بر ۴ درصد تاکید داریم، ۴ درصدهایی است که می خواهند بیشترین منافع کشور را بدون زحمت و با استفاده از رانت، اطلاعات، ارتباطات و نفوذ خود ببرند.

وی گفت: در زمینه قاچاق کالا آیا واقعا کسی نمی تواند از ۲۵ میلیارد دلار قاچار کالا جلوگیری کند؟ این منشا فساد بزرگی است که اتفاق می افتد، کالاهای غیر ضروری به کشور وارد می شود در کنار آن دلال ها نیز فعالیت دارند. کشاورزان و صنعت گران با زحمت تولید می کنند وقتی سود بانک و کارگر را می دهند عملا پولی برای آنها باقی نمی ماند اما یک دلال بی زحمت سود می برد. این ها مشکل ما است که باید با آن برخورد کرد.

وی ادامه داد: سابقه مدیریت من نشان داده است، اگر مدیر مطلع شد فسادی هست باید به شدت برخورد کرده و تحویل قوه قضائیه دهد و قوه قضائیه بی ملاحظه با متخلفان بر اساس عدالت برخورد کند.

باید جلوی هرگونه رانت را بگیریم

کاندیدای ریاست جمهوری با اشاره به اینکه چند روز قبل شنیدیم در خانه فلان مسئول کالای قاچاق دیده شده است، گفت: اگر جای رئیس دولت بودم با آن مسئول برخورد می کردم و از مردم عذرخواهی می کردم این وظیفه ای است که باید انجام شود و باید جلوی هرگونه رانت را بگیریم.

قالیباف در پاسخ به اینکه آیا با نزدیکان خود برخورد خواهد کرد یا  نه عنوان کرد: اگر از بستگان و نزدیکان من بود یا کنار دست بود و این کار چاق کنی ها را انجام داد برای کشور مصیبت است؛ بدون هیچ تاملی باید برخورد شود در این حوزه ها اطلاع رسانی شفاف حق مردم است و رسانه ها باید این مسائل را مطرح کنند.

وی درباره روحیه اشرافی گری گفت: یکی از علت هایی که می گویم مردم دیده نمی شوند همین اشرافی گری است. وقتی زندگی، رفتار و منش انسان منش اشرافی گری شود و یک مدیر نشسته باشد از محیط اداره و اتاقش بیرون نیاید حتما از مردم فاصله می گیرد.

کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه سوال کردند درباره اینکه بعضی از اعضای کابینه ثروت و دارایی خودشان را اعلام نکردند ادامه داد: من در این باره گفتم حتما خجالت می کشند اعلام کنند. وقتی یک خانواده ای حداقل دریافت ۸۰۰ هزار تومانی را ندارد بعد یک مسئول بگوید ثروت من چند صد میلیارد است چه پاسخی داریم به مردم بدهیم؟

قالیباف گفت: مدیران، وزرا و استانداران در دولت مردم حق تجارت و کار اقتصادی را ندارند چون باید کار مردم را انجام دهند. البته انشاالله در ثروت آنها جای شبهه و اشکال شرعی نیست اما داشتن چنین ثروت حلالی هم زیبنده مسئول در جمهوری اسلامی نیست.

بخش اصلی ریشه آسیب های اجتماعی گرانی، بیکاری و رکود است

کاندیدای ریاست جمهوری تصریح کرد: بنده هیچ وقت کار اقتصادی شخصی حلال هم انجام ندادم. در دستور کار داریم وزرا، استانداران و رئیس دولت نه تنها باید ثروت را به اطلاع قوه قضائیه برسانند بلکه مکلف هستند قبل از رای اعتماد به اطلاع مردم هم برسانند. در طول کار حق کار اقتصادی هم ندارند و باید در پایان بگویند چقدر سرمایه دارند. در غیر این صورت  آن ۴ درصد بر گرده این ها سوار می شود و حق مردم ضایع می شود.

قالیباف با اشاره به برنامه های خود در حوزه آسیب های اجتماعی، گفت: من به خاطر مدیریت در شهر تهران و نیروی انتظامی آشنایی دقیقی با این موضوع دارم و از اطلاعات دقیقی در لایه های زیرین آسیب های اجتماعی برخوردار هستم. بخش اصلی ریشه آسیب های اجتماعی گرانی، بیکاری و رکود در جامعه و دوم نابرابری های اجتماعی است که فرصت ها برابر در اختیار مردم قرار نمی گیرد، است.

وی گفت: اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، مهاجرت، کودکان کار و ... از آسیب های جدی امروز ما است. امروز فاصله بین یک جوان تحصیل کرده با اعتیاد بسیار کوتاه است؛ تنها بیکاری می تواند یک جوان تحصیل کرده با نشاط را تبدیل به یک معتاد کند و اگر به سمت اعتیاد رفت دیگر او را از دست داده ایم. برگشت یک معتاد به شرایط عادی بسیار کار سختی است، البته دوستانی هستند که بر می گردند اما چرا باید این اتفاق بیفتد.

قالیباف افزود: امروز فاصله بین افسردگی دختران تحصیل کرده در منزل با یک دختر جوان با نشاط موثر برای رشد اقتصادی، فعالیت های فرهنگی و تربیت جامعه تنها در کار است که این فرد بتواند اشتغال داشته باشد.

کاندیدای ریاست جمهوری تصریح کرد: اگر تاکید بر ایجاد ۵ میلیون شغل و توجه به خانواده های نیازمند داشتیم و سامانه کارانه را مطرح کردیم، انتقاد موجود به وضع فعلی این است که هر کاری می گوییم، می گویند نمی شود. در هر سال یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به درخواست کنندگان شغل اضافه می شوند، متولدان ۱۳۶۴ تا ۱۳۷۴ به صورت متوسط سالانه یک میلیون ۳۰۰ هزار نفر بودند که همه بین ۲۲ تا ۳۲ سالگی هستند. با این منابع موجود در کشور و این نیروی انسانی حتما می توان اشتغال ایجاد کرد اگر این کار انجام نشود نمی توانیم ریشه آسیب های اجتماعی را حل کنیم.

قالیباف گفت: در حل آسیب های اجتماعی باید اقدامات اورژانسی برای کارتن خواب ها و بی سرپناه ها انجام دهیم همانگونه که در شهرداری تهران روزانه بیش از ۳۰ هزار نفر را اسکان و غذا می دهیم.

ازدواج امروز یکی از مشکلات جامعه ما است

وی در پاسخ به اینکه آیا گزارش ثروت خود را اعلام خواهید کرد، گفت: وا مصیبت از روزی که رئیس دولت و وزرا نخواهند به قانون احترام بگذارند، چرا مردم نباید ندانند ثروت محمد باقر قالیباف چقدر است و رئیس جمهور و وزرای آنها کجا زندگی می کند، چه ماشینی سوار می شود؟ چرا در یک استان مردم ندانند استاندار چگونه زندگی می کند؟

قالیباف ادامه داد: علاوه بر اینکه ثروت خود را در اختیار قوه قضائیه می گذاریم در اختیار عموم هم می گذاریم که مردم بدانند. اولین کار را خودم انجام می دهم بلافاصله به مردم می گویم دارایی من این است در سطوح مختلف نیز شرط من این است که مدیران، وزرا و استانداران این کار را انجام دهند.

وی درباره مسئله ازدواج و موانع پیش روی آن گفت: بحث ازدواج امروز یکی از مشکلات جامعه ما است؛ مسئله ازدواج با نصیحت هم حل نخواهد شد. فرض کنیم دختر ما می خواهد ازدواج کند، کسی که به خواستگاری می آید اولین سوال ما این است که شغل شما چیست؟ اگر بگوید بیکار هستم آیا به او دختر می دهیم؟ می پرسیم سرپناه شما کجا ست؟ می توانید اجاره پرداخت کنید؟

قالیباف با اشاره به اینکه اگر می خواهیم ازدواج اتفاق بیفتد باید به کارهای ریشه ای برگردیم خاطرنشان کرد: ازدواج مساوی است با شغل، وقتی می گوییم ۵ میلیون شغل یعنی ۵ میلیون ازدواج، وقتی از اصلاح نظام بانکی سخن می گوییم یعنی افزایش آمار ازدواج؛ ما ۵۰ هزار میلیارد وام را به چند صد نفر می دهیم اما چند میلیون زوج جوان را برای پرداخت ۳ میلیون تومان معطل می کنیم و وقتی مجلس می خواهد رقم آن را به ۱۰ میلیون افزایش دهد دولت با آن مخالفت می کند. اگر دست قاچاقچی کالا و وارداتچی ها را قطع کنیم به تجار، پیمانکاران، کارآفرینان و واردت کنندگان کالاهای ضروری، مواد اولیه کارخانجات و انتقال دهنده تکنولوژی کمک کنیم یعنی ازدواج.

وی ادامه داد: یکی از دلایل بالا بودن آمار طلاق همین است. متاسفانه به ازای هر ۴ ازدواج یک ازدواج را از دست می دهیم و بخش عمده ای از ازدواج ها در سال اول فروپاشیده می شود. چون به زندگی می آیند می بیند خانه ندارند، مشکلات ایجاد می شود و به طلاق منجر می شود.

یک چالش جدی در حوزه اجتماعی داریم

قالیباف درباره برنامه های خود در حوزه محیط زیست، گفت: ما بحران اقتصادی و یک چالش جدی در حوزه اجتماعی داریم؛ در کنار این موضوع ما دچار چالش های جدی در حوزه محیط زیست و خصوصا بحران آب هستیم که خود بحران آب برای ما بحران خاک را نیز به وجود می آورد.

وی افزود: حتی اگر رشد اقتصادی داشته باشیم و وضعیت معیشتی مردم درست باشد، وقتی که آلودگی هوا ایجاد می شود کیفیت زندگی از بین می رود. در همین شهر تهران هرچقدر امکانات داشته باشید اما آلودگی هوا زندگی شما را تلخ می کند. رابطه مستقیم بین کیفیت زندگی و کیفیت هوا وجود دارد چرا که هوای آلوده کاهش عمر می دهد و بیماریهای متنوعی ایجاد می کند. در حقیقت افراد زنده هستند ولی زندگی نمی کنند. از این رو آلودگی محیط زیست موضوع بسیار مهمی است.

قالیباف ادامه داد: البته متاسفانه دولت فعلی برای حقوق شهروندی بخش های زیادی گذاشت و آئین نامه و بخش نامه ایجاد کردند، اما اولین حق مردم و حقوق شهروندی این است که اگر نان سر سفره آنها نمی بریم، هوا را از آنها نگیریم. چه حقی بالاتر از حق هوای خدادادی، امروز حق هوا را گرفته ایم و به دنبال حقوق دیگری می رویم آیا اهمیت آنها از حق هوا بیشتر است؟

نامزد انتخابات در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما دو نوع اشتغال داریم یکی اشتغال پایدار و دیگری اشتغال های عمومی و با حمایت. همین کاری که برای مالچ پاشی، درخت کاری و تثبیت کار انجام می دهند خودش چند صد هزار شغل ایجاد می کند. چرا این کار را نکردند تا بیش از 20 استان درگیر این موضوع شود. آلودگی هوای شهر تهران حتما قابل حل است. در همین دولت من طرحم را بردم و توضیح دادم، همه کارشناسان قبول کردند این طرح بهترین طرح است. گفتم اجازه دهیم خود من انجام دهم در طول شش سال قابل حل است اما گفتند خودمان انجام می دهم. از آنها بپرسید چه کار کردید؟ مردم خسته هستند از حرف و اینکه اقدامی انجام نمی دهند.

وی افزود: تعهد می دهیم آلودگی هوا را در دوره 4 ساله 50 درصد کاهش دهیم و گرد و خاک هایی که منشا داخلی دارند را سامان دهیم درباره منشا خارجی با روابط خوبی که با همسایگان برقرار می کنیم تلاش می کنیم ریزگرد ها را حل و فصا کنیم.

انقلابی کسی است که مشکل معیشت مردم را حل کند

وی با بیان اینکه ما باید روحیه انقلابی خودمان را حفظ کنیم، ادامه داد: روحیه انقلابی یعنی داشتن دغدغه مردم؛ انقلابی کسی است که مشکل معیشت مردم را حل کند یعنی بازگشت به مردم، دخالت مردم در امور، نظارت مردم بر خود ما، ما حتما به همان باورها و آرمانهایی بر می گردیم که مردم دولت را اداره کنند. در دولت مردم اولویت مردم هستند و ما نمی خواهیم بخش دولت را یک تافته جدا بافته کنیم. به تجار، تولید کنندگان، آنهایی که برای ما تولید قدرت اقتصادی می کنند، اندیشمندان، دانشگاه ها و آنهایی که برای ما تولید معرفت، منزلت و ثروت می کنند را بزرگ می داریم و در خدمت آنها خواهیم بود.

قالیباف گفت: انقلابی بودن این نیست که بگوییم نمی توانیم، نمی شود و نداریم، ما معتقدیم در کشور هم داریم، هم می شود و هم داریم.

وی با اشاره به نوع مواجهه با آمریکا عنوان کرد: مهم ترین کاری که باید در مقابل آمریکا انجام دهیم این است که کار کنیم. اگر امروز از من بپرسید مبارزه با آمریکا یعنی چه؟ من می گویم کار، کار، کار. تنها راه مقابله با دشمن تقویت قدرت اقتصادی کشور است. در حوزه روابط خارجی دیپلماسی قدرت بود که به ما برای دیپلماسی مذاکره فرصت داد.

نامزد انتخابات با بیان اینکه امروز دیپلماسی ما باید در حوزه اقتصادی باشد تصریح کرد: هر کارگری که به کارگرفته شود و هر کارآفرینی که شغلی ایجاد کند یعنی مبارزه با آمریکا کرده، یک روز مبارزه با آمریکا در جبهه جنگ بود امروز جبهه در تقویت حوزه اقتصادی است.

این کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: ما در دولت مردم با کار و قدرت اقتصادی آمریکا را شکست خواهیم داد نه با شعار و حرفه های دیگر این شعار دولت مردم است که این افتخار را برای ایران و ایرانی به وجود بیاورد.

برجام امروز تعهد حاکمیت و کشور است

وی درباره سند برجام گفت: برجام امروز تعهد حاکمیت و کشور است؛ هیچ دولتی نمی تواند این تعهد را بر هم بزند. بنده هم در دولت مردم حتما از این توافقنامه ای که صورت گرفته پاسداری می کنم. هر دولتی غیر از دولت فعلی هم بود همین مسیر را طی می کرد چرا که مجموعه نظام و حاکمیت تصمیم گرفته بودند این مذاکره را انجام دهند اما امروز سوال مردم این است که نفع مردم ما از این تفاهم نامه چه شد؟ این ضعف جدی دولت فعلی است. امروز اروپایی ها کالاهای خود را به ما فروختند اما آیا ما هم توانستیم تولید شغل کنیم.

قالیباف گفت: ما موظف هستیم در حفظ توافقنامه بکوشیم و حق به زمین مانده را مخصوصا در زمینه های پولی و مالی به دست بیاوریم. چطور دولت در بخش  سیاسی و بخش هایی حقوقی کارش را پیش برد، از زمانی که انرژی اتمی وارد شد بخش های فنی را پیش برد اما هیچ وقت در بخش کارشناسی وارد حوزه تجارت و بانک نشدند و امروز همین موضوع گریبانگیر مردم شده است. این ضعفی است که ما شاهد هستیم و مردم آن را می بینند.

نامزد انتخابات درباره برنامه های خود در حوزه آموزش و پرورش گفت: در دولت مردم چه در کوتاه مدت چه دراز مدت تحت هر شرایط سخت اقتصادی به همه عزیزان در وزارت خانه های آموزش و پرورش و آموزش عالی قول می دهم که به امورات آنها رسیدگی کنم چرا که آینده کشور، رشد اقتصادی، نجات از بحران ها در گرو تقویت این دو وزارتخانه، تحول در رسیدگی به وضع  معلمان، ایجاد عدالت آموزشی و امکانات آموزشی است.

وی افزود: در شهر تهران نیز ما مطرح می کردیم که منزل، مسجد، مدرسه و محله باید در کنار هم قرار گیرند تا از بحران ها نجات پیدا کنیم، اگر این کار را نکردیم هیچ رشد پایداری را نیز در کشور تجربه نخواهیم کرد.

کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: برنامه تحول اقتصادی ما در حوزه  ایجاد 5 میلیون شغل، راه اندازی سامانه کارانه، رسیدگی به اقشار کم درآمد، اصلاح نظام یارانه و اصلاح نظام مالیاتی تشریح شده و ما متعهد هستیم که آن را انجام دهیم.

باید در نظر داشته باشیم که چهار سال، زمان کمی نیست

قالیباف با بیان اینکه مهم ترین چیز زمان است تصریح کرد: ما دیگر حق نداریم چهار سال زمان دیگری را به این شرایط و به دولتی بدهیم تا زمان را از دست بدهیم. من در همه زندگی خود همیشه مثل ساعت کار کردم. در شهر تهران کرونومتر می گذاشتم و با مردم قرار می گذاشتم و سر قرارم هم می ایستادم. باید در نظر داشته باشیم که چهار سال، زمان کمی نیست؛ ما می توانیم در این چهار سال کشور را به جای مطلوبی برسانیم.

وی گفت: قرار من با شما این است که در هر سال، در هفته دولت ببینید که زندگی شما در حال تغییر و رو به بهبودی است. این تعهد و قرار من با یکایک این مردم عزیز به ویژه جوانان است؛ همه امید من به دختر خانم ها و پسران با سواد و خلاقی است که امروز به کنار رانده شده اند.

قالیباف در پایان خاطرنشان کرد: بنده نیز در ابتدای انقلاب به عنوان یک جوان آمدم تا جان خودم را برای اسلام و انقلاب بدهم، من که یک نیروی جوان و عادی بودم، امروز به برکت انقلاب به اینجا رسیدم؛ از این رو قول می دهم اگر لازم باشد برای مبارزه با فساد و رشد کشور آبروی خودم را هم بدهم تا این عزت را روز به روز برای مردم بیشتر کنیم.

کد خبر 3967432

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 4 + 2 =

  نظرات

  • نینا باوند DE ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
   0 0
   جناب دکتر ، امیدوارم رای بیارید ولی بدونید که ما تموم حرفاتون رو به خاطر می سپریم . از یک مدافع حق و حقیقت انتظار داریم که به وعده هاش عمل کنه . مبارزه با فساد مالی و اداری ، ریشه ی فقر رو می خشکونه .