جوانان باید بتوانند خودشان را نشان دهند

نامزد انتخابات توسعه امکانات ورزشی را یکی از برنامه های خود عنوان کرد و گفت: باید جوانان بتوانند خودشان را نشان دهند تا آثار مثبتش برای خود جوانان و جامعه افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مصطفی آقا میرسلیم کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در برنامه شبکه سوم سیما به سوالات جوانان پاسخ گفت.

میرسلیم در خصوص برنامه هایش برای رفع اعتیاد و بزهکاری های اجتماعی گفت: طبع جوانی به سمت درستی و پاکی است و باید در برنامه های مختلف به آن توجه شود، البته باید امکانات ورزشی را زیاد کرد زیرا اگر جسم جوان سالم باشد در برابر بسیاری از مشکلات ایستادگی می کند.

وی توسعه امکانات ورزشی و شرایط ورزش ارزان قیمت را یکی از برنامه های خود عنوان کرد و گفت: باید جوانان بتوانند خودشان را نشان دهند تا آثار مثبتش برای خود جوانان و جامعه افزایش یابد.

وی ادامه داد: جوانی از آسیب های اجتماعی در امان می ماند که بدنی سالم داشته باشد.

میرسلیم تامین مسکن ارزان را برنامه خود برای جوانان اعلام کرد و گفت: مسکن ارزان البته به معنای مسکن بی کیفیت نیست بلکه دولت باید زمین ارزان را برای ساخت مسکن درست و با کیفیت در اختیار مردم بگذارد. اقتصاد مسکن یک راه دیگر برای تامین مسکن جوانان است، بزرگ ترها باید از جوانان حمایت کنند و از طرف دیگر اجاره ای که پرداخت می کنند برای اقساط خانه حساب شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ۳۰ درصد از تولیدات کشاورزی به دلیل وجود نداشتن صنایع بسته بندی از دست می رود، افزود: باید شرایط ارتباط و همکاری دانشگاه ها با صنعت را فراهم کرد تا زمینه اشتغال گسترش یابد. برای وضع کنونی باید شرایط را مهار کرد، یعنی به شرکت‌هایی که در حال ورشکستگی است کمک و شرایط فعالیت شرکت های ورشکسته را فراهم کرد. دو روز حقوق جوانان را از محل هدفمندی یارانه‌ها به این شرکت‌ها می دهیم تا آنها ترغیب شوند از جوانان استفاده کنند.

وی ادامه داد: باید با اتخاذ راهکارهای درست تورم مخرب را مهار کرد؛ البته نباید با رکود به این مهم رسید. من معتقدم اشتغال مهمتر از کنترل تورم است.

میرسلیم گفت: جمهوری اسلامی ایران برپایه حضور مردم است، پس مردم باید با ایجاد تشکل ها در اداره کشور نقش آفرینی کنند، وجود احزاب برای هدفمند کردن جریانات مردمی بسیار مهم است. من معتقدم وجود حزب برای توسعه کشور ضروری و حزب نیز برای حفظ آبروی خود تمام تلاش خود را می کند.

وی افزود: باید با ایجاد احزاب شرایط همکاری و فعالیت موثر مردم را به وجود آورد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در خصوص برنامه هایش برای ورزش قهرمانی تصریح کرد: یک فرمانده در کشور ما با توجه به فرهنگ ایران باید یک پهلوان باشد، زیرا جوانان از آنها الگو میگیرند. ورزشکاران باید به این مسئله توجه کنند، استعدادهای درخشان باید از کودکی شناخته و برای آنها برنامه‌ریزی شود.

میرسلیم در پاسخ به سوالی درباره برنامه های خود برای گسترش فرهنگ رسانه و مطالعه گفت: رسانه های نوین بسیار پیشرفته و گسترده شده اند، پس اگر می خواهیم وارد این عرصه شویم باید فرهنگ درست آن را گسترش دهیم. مسئله بعد استفاده از این ظرفیت برای اشتغال و تسریع خدمات به مردم است، مسئله دیگر بهره بردن از این ظرفیت برای نظارت عمومی بر عملکرد مسئولان است.

میرسلیم سرانه مطالعه در کشور را مناسب ندانست و گفت: باید از ابزار هنر استفاده کرد تا جذابیت بیشتری به کتابها داد تا رغبت جوانان برای مطالعه بیشتر شود.

وی در ادامه به تشریح برنامه دولتش برای رفع رکود مسکن پرداخت و گفت: دولت باید با ایجاد شرایط و امکانات سرمایه ها را به سمت مسکن ارزان ببرد، رونق بازار مسکن رونق را به بازار سایر رشته های مرتبط نیز می رساند.

نامزد انتخابات درباره روش مقابله با آسیب های اجتماعی و مواد مخدر صنعتی اظهار داشت: برای حل این معضل باید به موضوع ریشه ای پرداخت، ما معتقدیم تا زمانی که بیکاری است اعتیاد نیز وجود دارد، معتادان بیمار هستند پس نباید آنها را دستگیر کرد، اما باید با قاطعیت با سوداگران مرگ برخورد کرد.

وی افزود: جمهوری اسلامی شهدای بسیار برای مقابله با گسترش مواد مخدر کرده که دنیا باید به آن افتخار کند.

میرسلیم ادامه داد: تحریم های علمی به میزانی بود که اجازه استفاده از کتاب خانه را هم به جوانان ما نمی دادند، راه حل این مشکل نگاه به درون کشور است باید تلاش بسیاری برای شکوفایی استعدادهای درخشان انجام دهیم البته برای تحقق این هدف باید شرایط اشتغال جوانان تحصیل کرده را در داخل کشور بوجود آوریم.

نامزد انتخابات افزود: ایرانی های متخصصی در خارج کشور وجود دارند که باید از آنها استفاده کرد، جوانان باید با استفاده از علم و آگاهی این ایرانی ها تحریم را بشکنیم.

میرسلیم در جمع بندی سخنان خود گفت: جوانان کشور ما بسیار با استعداد هستند و ما اگر به قدرت برسیم از آنها برای توسعه کشور در هیئت دولت استفاده خواهیم کرد.

کد خبر 3979678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =