چرا بدهی برخی باشگاه‌ها تامین شد ولی از تراکتور حمایت نکردند؟

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز گفت: چرا بدهی های خارجی و سنگین بعضی از باشگاه ها از طریق منابع دیگر تامین شد ولی از تراکتورسازی حمایت نکردند؟

به گزارش خبرنگار مهر،  مصطفی آجورلو پس از پرداخت بدهی بازیکنان خارجی و مختومه شدن ۷ پرونده خطرساز تراکتورسازی در فیفا، گفت:متاسفانه مسئله بدهی های خارجی یکی از مشکلات اصلی باشگاه در سال های اخیر بوده که البته هیچ کدام مرتبط با دوره فعلی نمی باشد اما میراث تلخی است که از گذشته به جای گذاشتند و بیشترین آسیب را به باشگاه وارد ساخته است.

مدیرعامل تراکتورسازی ادامه داد: با این وجود نیاز به یک همت جدی برای حل این مشکل وجود داشت و به همین دلیل کمیته ویژه ای برای رسیدگی به این موضوع تشکیل دادیم. در مورد این پرداخت ها باید بگویم ما نمی توانستیم نسبت به تهدیدهای احتمالی بی تفاوت باشیم و بدهی های باقیمانده از گذشته را پرداخت نکنیم که در این صورت اتفاقات بسیار تلخی برای تراکتورسازی روی می داد اما در این راه سخت چه حمایتی از باشگاه صورت گرفت؟

آجورلو اضافه کرد:خوشبختانه امروز می توانیم اعلام کنیم که ۷ پرونده با پرداخت بدهی ها مختومه شد و آنطور که مسئولان فدراسیون فوتبال اعلام کردند تراکتورسازی مشکلی برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا نخواهد داشت اما هواداران باید بدانند که این روند با چه سختی هایی همراه بوده و ما عملا در این مدت به شکل همزمان هزینه دو تیم را پرداخت کردیم.

وی یادآور شد: تراکتورسازی هرچند در اسناد متعلق به شرکت تراکتور سازی است، لیکن در این دوسال حتی یک ریال جهت امور جاری باشگاه و بدهی های سنوات گذشته دریافت نکرده است. این در حالی است که برخی اتفاقات تلخ گذشته مشکلات بزرگی برای این باشگاه ایجاد کرد که یکی از آنها فسخ قرارداد سه بازیکن خارجی بود. شکایت این بازیکنان منجر به بسته شدن دو پنجره گردید و ضرر و زیان معنوی و مادی آن هم به عهده کسانی است که موجب این اتفاق بودند و هم کسانی که راه کمک به باشگاه را پیش نگرفتند.

آجورلو تصریح کرد: البته در زمان مقتضی در محضر مردم شریف آذربایجان در این خصوص شفاف سازی خواهم کرد. این باشگاه متعلق به مردم شریف آذربایجان و همه هواداران وفادار است اما آنهایی که فکر کردند بعد از این تسویه حساب های مالی و پرداخت بدهی ها می توانند با تسلط بر امور راه اشتباه گذشته را بروند در اشتباه هستند.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی گفت: من از روز اول اعلام کردم که هزینه های جاری باشگاه را از طریق طرح های اقتصادی تامین می کنیم همانطور که به وعده خودمان عمل کردیم اما حداقل انتظار داشتیم برای پرداخت بدهی های سنگین باقیمانده از گذشته مورد حمایت قرار بگیریم که این اتفاق هم نیفتاد. یکی از مسئولان در همین روزها گفته بود هیچ حمایتی از تراکتورسازی صورت نمی گیرد در حالی که وضعیت بعضی از دیگر باشگاه ها اینگونه نیست. البته این حرف تا حدودی درست است چرا که بدهی های خارجی و سنگین برخی از باشگاه ها از طریق منابع دیگری تامین شده است. در واقع برای پرداخت بدهی ها به باشگاه ها کمک کردند اما چرا به ما کمکی نشد و تراکتورسازی را با همه این مشکلات تنها گذاشتند؟ امروز به هوادارانمان می گوییم که با وجود ۷ میلیارد بدهی سنگین خارجی تنها ماندیم اما تسلیم نشدیم.

آجورلو در ادامه گفت: دوستان خوب من در فدراسیون فوتبال ازجمله آقای تاج و ساکت زحمات زیادی می کشند و به خوبی در جریان مشکلات باشگاه ها قرار دارند. اگر قرار است باشگاه ها به استقلال مالی برسند باید از درآمدهای متعارف و قانونی فوتبال برخوردار شوند. مسئله حق پخش چند سال است که به نتیجه نمی رسد؟ چند سال است که هیچ وجهی از درآمد تبلیغات دور زمین دریافت نمی کنیم؟ باشگاه ها باید صبور باشند تا این منابع عملی و اجرایی شود اما مگر بازیکن و مربی طلبکار یا فیفا و ای اف سی هم صبر می کنند؟

وی تاکید کرد: ما بیش از هر مقطع دیگری تحت فشار بودیم و چاره ای نداشتیم جز پرداخت این بدهی ها. حداقل درآمدهای جاری فوتبال می توانست در تامین این اعتبارات به ما کمک کند. فوتبال متاسفانه هیچ درآمد و خروجی برای باشگاه ها ندارد و تنها باید از طریق اسپانسر و حامیان مالی کلیه هزینه ها را تامین کنیم. باور من این است که مردم خوب آذربایجان به خوبی می توانند باشگاه خود را در شان آذربایجان که سر ایران است اداره نمایند و در حوزه اقتصادی با زندگی روزمره خود این باشگاه را در سطح آسیا به رتبه اول اقتصادی و مالی برسانند و از نظر فنی هم در صدر جدول کشور و آسیا عملکرد درخشان و بی سابقه ای داشته باشند.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی اضافه کرد: من پیش از این اعلام کردم که تراکتورسازی را با طرح های اقتصادی ثروتمند می کنیم و امروز همچنان بر این ادعا پافشاری می کنم. قطعا حمایت هواداران از طرح های اقتصادی تراکتورسازی را ثروتمند و بی نیاز می کند. ما اگر بدهی به جا مانده از گذشته نداشتیم همین امروز با هیچ کسری بودجه ای هم مواجه نبودیم. در واقع این ۷ میلیارد می توانست کلیه هزینه های فصل جاری ما را نیز تامین کند اما علاوه بر هزینه های جاری اعتبارات لازم برای پرداخت بدهی ها را نیز فراهم ساختیم. هواداران باید بدانند که تعدادی از بازیکنان فعلی باشگاه هنوز مطالباتی از ۳ فصل گذشته دارند.

آجورلو با اشاره مجدد به طرح های اقتصادی باشگاه تراکتورسازی گفت: من همیشه با صداقت و صراحت هوادارانمان را در جریان همه امور و مشکلات قرار داده ام. امروز هم شرایط را به وضوح تشریح کردم که بدانید چه تلاش هایی صورت گرفته و چه وضعیتی وجود دارد. اقدامات لازم برای جذب بازیکن جدید و تقویت تیم در نیم فصل هم صورت می گیرد و به خواست خدا به انتظارات به حق هواداران به خوبی پاسخ می دهیم اما در این بین همچنان از هوادارانمان می خواهم که با حمایت از طرح های اقتصادی یاور و حامی تراکتورسازی باشند. ما در طرح های اقتصادی به دنبال تحمیل هزینه مضاعف به هواداران نیستیم . در واقع نیازهای عادی و روزمره زندگی مردم شریف آذربایجان و همه هواداران تراکتورسازی در سراسر کشور را با طرح های اقتصادی باشگاه پیوند داده ایم. در واقع طرح های اقتصادی بهترین ابزار برای خودکفایی تراکتورسازی بزرگ است و هدف نهایی ما این است که این باشگاه در انتظار کمک و حمایت مالی هیچ نهاد و ارگانی نباشد و به توانمندی های خودش تکیه کند.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در ادامه اظهار داشت:برخی افراد که با وجود  سرمایه فراوان در دوران سختی به ما کمک نکردند و مخالف فروش این باشگاه به مردم شریف آذربایجان بودند اما از سوی دیگر بدهی ها و مشکلات متعددی برای این باشگاه به وجود آوردند باید بدانند، مردم آذربایجان وهواداران شریف تراکتور سازی مالک واقعی و قطعی این باشگاه هستند و این وفاداری را در روزهای سخت به خوبی ثابت کرده اند. ما در سخت ترین روزها تسلیم نشدیم و به فضل خدا مشکلات را شکست دادیم. مثل همه روزهای گذشته به هواداران وفادار تراکتورسازی تکیه می کنیم در حالی که می دانیم هیچ حمایتی از این باشگاه صورت نگرفته اما تراکتور آنقدر بزرگ و معتبر است که روی پاهای خودش می ایستد. ثروت حقیقی این باشگاه هوادار بزرگواری است که در سرما و گرما تیم محبوبش را تنها نگذاشته و در همه شهرهای ایران تراکتورسازی را همراهی می کند.

آجورلو همچنین خاطرنشان کرد: می خواهم یک نوید به خانواده بزرگ تراکتورسازی بدهم و آن اینکه گام های مهمی برای تحقق خصوصی سازی و واگذاری باشگاه به مردم برداشته شده است. در همین راستا  کسانی که از طرح های اقتصادی باشگاه استفاده می کنند، در موعد مقرر می توانند با خرید سهم یک یا دو میلیون ریالی سهامدار باشگاه تراکتورسازی تبریز باشند. در واقع تمامی هواداران عزیزی که در کلیه طرح های اقتصادی باشگاه مشارکت می کنند و در روزهای سخت یاور تیم محبوبشان هستند صاحبان حقیقی و قانونی تراکتورسازی خواهند بود. من به عنوان خدمتگذار هواداران همانطور که وعده داده بودم برای خودگردانی و استقلال مالی،‌ درآمدزایی از طریق طرح های اقتصادی و پروژه مهم واگذاری با تدبیر فرماندهی محترم کل سپاه پاسداران اقدامات لازم را انجام داده ام و فکر می کنم حالا نوبت شما هواداران است که با همراهی و حمایت خودتان از این طرح ها زمینه تحقق استقلال مالی تراکتورسازی و واگذاری این باشگاه پرطرفدار را فراهم سازید.

وی در پایان با تشکر از یحیی گل محمدی و سایر اعضای کادر فنی تیمش گفت: آنها با  خودباوری  علیرغم وجود مشکل محرومیت به توانمندی خودشان و بازیکنان تیم ایمان داشتند و با تلاش و پشتکار از ظرفیت ارزنده بازیکنان مستعد و جوان به بهترین شکل استفاده کردند. معرفی هرکدام از این ستاره های ناشناخته حاصل زحمات و هنر اعضای کادر فنی است که با اعتماد به جوانان آینده باشگاه را تضمین نموده اند. از بازیکنان متعصب و باغیرت تیم چه نفرات با تجربه و بزرگ ترها چه بازیکنان جوان هم تشکر می کنم که بدون کوچک ترین حاشیه در نهایت آرامش تنها با همدلی و غیرت دست در دست هم برای سربلندی تراکتورسازی تلاش می کنند و تردید ندارم که در این مسیر دشوار با توکل به خداوند کریم موفق و  پیروز خواهند بود.

کد خبر 4109027

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =