در گفتگو با مهر مطرح شد:

احیای درآمدهای فراموش شده پایتخت در سال ۹۷

شناسهٔ خبر: 4119275 -
یک عضو کمیسیون و برنامه و بودجه از احیای درآمدهای فراموش شده شهر تهران در بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران خبر داد.

مجیدفراهانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این که شهر تهران باید بر اساس عوارض شهروندان اداره شود گفت: زنده کردن قانون سهم شهرداری از فروش بنزین   که تابحال محقق نشده  یکی از منابع درآمدی پایتخت است که  شهرداری می‌تواند به عنوان یک منبع کسب درآمد پایدار روی آن حساب کند.

وی ادامه داد: سهم شهرداری‌ها از جرایم راهنمایی و رانندگی، منبع درآمدی دیگری است که باید به دنبال تحقق آن بود.

به گفته فراهانی، بر اساس قانون ۶۰ درصد جرایم راهنمایی و رانندگی باید صرف ساماندهی امور شهری شوند و ۳۰ درصد آن نیز متعلق به دهیاری‌ها است. از این ۶۰ درصد، ۴۲ درصد سهم شهرداری تهران است که متأسفانه در سال‌های گذشته به صورت قطره‌چکانی و در روند طولانی به شهرداری پرداخت می‌شده است. این اعتبار که صرف ساماندهی پارکینگ و پارک حاشیه‌ای می‌شده، تاکنون محقق نشده درحالی‌که می‌تواند با ساماندهی پارکینگ‌ها، یکی از منابع مهم درآمدهای پایدار شهر تهران باشد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به این که تحقق سهم دولت به توسعه شبکه حمل و نقل شهری و پرداخت یک سوم سهم بلیت مترو که در گذشته پرداخت نمی‌شده، از دیگر راهکارهای کسب درآمد پایدار است گفت :در صورتی که دولت سهم خود را نپردازد، باید قانون به شیوه‌ای اصلاح شود که مدیریت شهری بتواند از مردم این کسری را تأمین کند. همچنین بازگشت ۲ هزار  میلیارد تومان سهم شهرداری از ارزش افزوده با رایزنی شهرداری با مجلس، از دیگر راهکارهای تأمین درآمد در سال آینده خواهد بود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 6 =