امیر قربانی خبر داد؛

بازآماد و بازسازی ۳ فروند بالگرد ۲۱۴ هوانیروز ارتش

شناسهٔ خبر: 4170123 -
فرمانده هوانیروز ارتش از بازآماد و بازسازی ۳ فروند بالگرد ۲۱۴ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش گفت: با حضور امیر پورشاسب و فرمانده نیروی زمینی ارتش ۲ دستگاه بالگرد ۲۱۴ بازسازی (هنگرکویین) و یک دستگاه دیگر از بالگردهای ۲۱۴ بازآماد (اورهال) شد.

وی با بیان اینکه مهندسین فنی و جوان هوانیروز به فناوری علمی مطلوبی دست یافته‌اند، گفت: جوانان برومند هوانیروز ارتش در حوزه تعمیر بالگردها به خودکفایی علمی رسیده‌اند و امروز شاهد آن هستیم که بدون نیاز به دیگران می‌توانند بالگردهایی را که دچار نقص فنی هستند را تعمیر و به ناوگان پروازی بازگردانند.

امیر قربانی تصریح کرد: صبح امروز ۲ دستگاه بالگرد ۲۱۴ که از نظر فنی دچار نقص فنی شده بودند، توسط کارکنان فنی هوانیروز  بازسازی شدند و از این پس می‌توانند در ماموریت‌ها کمک حال هوانیروز باشند.

وی گفت: همچنین تعداد سه دستگاه آتلیه تعمیراتی توسط کارکنان مجرب و توانمند هوانیروز طراحی و تولید شد که این دستگاه‌ها قابلیت تعمیر بالگردها در مناطق مختلف دارند.

امیر قربانی بیان داشت: در گذشته چنانچه بالگردی دچار نقص فنی می‌شد، باید توسط خودروهای حمل بالگرد از منطقه به مرکز تعمیرات اعزام و نسبت به تعمیر آن اقدام می‌شد اما با تولید آتلیه تعمیراتی مشکل حمل و نقل بالگردها مرتفع شد.

وی گفت: این دستگاه‌ها از امروز در اختیار پایگاه‌های هوانیروز مسجد سلیمان، کرمان و کرمانشاه قرار خواهد گرفت.

فرمانده هوانیروز خاطرنشان کرد: یک دستگاه خودروی شستشوی موتورهای بالگردهای هوانیروز که توسط متخصصین فنی هوانیروز طراحی و تولید شده نیز رونمایی شد. دستگاه مذکور قابلیت شستشوی موتورهای بالگردی پس ماموریت‌های محوله را دارد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 15 =