هیچ زمانی نباید از دشمن غافل شد

زاهدان - امام جمعه زاهدان گفت: هیچ زمانی نباید دشمن را کوچک بشماریم زیرا دشمن هر اندازه هم که کوچک باشد باز هم از راه های مختلف به دنبال ضربه زدن است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌ الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان که در مصلای قدس برگزار شد، اظهار داشت: در هفته گذشته اتفاقاتی در کشور به وقوع پیوست که توجه به چند نکته بسیار ضروری و مهم است.

وی افزود: این هفته جزء ایام حساس و مهم در تاریخ انقلاب اسلامی بود که بازهم دشمنان اسلام و انقلاب به دنبال ایجاد فتنه و ضربه زدن به این انقلاب بودند که خوشبختانه با هوشیاری مردم فهیم ایران بار دیگر ناکام ماندند.

وی ادامه داد: همانطور که پیشوایان دینی ما نیز تاکید کردند هیچ زمانی نباید دشمن را کوچک بشماریم زیرا دشمن هر اندازه هم که کوچک باشد باز هم از راه های مختلف به دنبال ضربه زدن به اسلام است.

امام جمعه زاهدان با تاکید بر اینکه دشمن همواره به دنبال دشمنی کردن است، گفت: دشمنان همواره به طرق مختلف و با استفاده از روش های متفاوت، مخفی و پنهانی به دنبال ضربه زدن است.

وی با تاکید بر لزوم هوشیاری مردم خاطر نشان کرد: مردم مرزدار استان سیستان و بلوچستان بهتر از همه معنای آشوب و نعمت امنیت را می دانند زیرا آن را از نزدیک لمس کرده اند.

وی تصریح کرد: بر طبق روایات کسی که از مکر و حیله دشمن غافل شود زمانی متوجه حضور دشمن می شود که دیگر دیر شده است از همین رو هیچ کس نباید به دشمن خوشبین باشد زیرا کاری عاقلانه نیست.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب بارها و در مسائل مختلف از جمله در زمینه برجام فرمودند به دشمن اعتماد نکنید.

وی با اشاره به اینکه ما باید همیشه نسبت به دشمن هوشیار باشیم، افزود: اینکه می بینید رهبر معظم انقلاب بارها و در مسائل مختلف از جمله برجام و مسائل اقتصادی بر هوشیاری مسئولان تاکید دارند نشان از توجه ویژه ایشان به این مسئله است.

وی ادامه داد: دلیل اینکه چندسال متوالی است که رهبری تاکید فراوانی بر موضوع اقتصاد مقاومتی دارند این است که ایشان نسبت به نقاط ضربه دشمن بیدار و هوشیار هستند از همین رو بارها به مسئولین در این خصوص تذکر داده اند.

آیت‌ الله سلیمانی اظهار داشت: همانطور که تمامی امامان و پیشوایان ما نیز تاکید کرده اند، دشمن هیچ زمانی خواب ندارد و به دنبال نقشه برای ضربه زدن است از همین رو هیچ زمانی نباید از دشمن غافل شد.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه آشوب های هفته گذشته با همدلی و همیاری مردم با نیروهای نظامی و انتظامی، بسیجیان و سربازان گمنام امام زمان (عج) به خوبی کنترل شد و از ایجاد فتنه ای جدید جلوگیری به عمل آمد.

وی تصریح کرد: همه ما وظیفه داریم تا با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب از آرمان‌های کشور عزیزمان ایران محافظت کنیم، و در این راه با هوشیاری و دقت قدم بر داریم.

امام جمعه زاهدان گفت: دشمنان پس از شکست های متعدد از جمله شکست داعش در منطقه به دنبال ایجاد فتنه ای دیگر بودند که خوشبختانه مردم فهیم ایران اسلامی بار دیگر با هوشیاری و بصیرت خود آتش این فتنه را خاموش کردند و بار دیگر به دشمنان انقلاب اسلامی نشان دادند که تا پای جان در خط انقلاب ورهبری هستند.

وی افزود: البته این موضوع که مردم ما از لحاظ اقتصادی در فشار هستند بر هیچ کسی پوشیده نیست و مسئولان دولتی باید هرچه سریعتر نسبت به یافتن راهکارهای عملی و سریع اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه دولت مردان ما نتوانسته اند به شعارهای انتخاباتی خود عمل کنند که این موضوع موجب نارضایتی هایی در جامعه شده است که دولتمردان باید هرچه سریع تر نسبت به آنها پاسخگو باشند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: البته کشور ما پس از انقلاب در بسیاری از عرصه ها پیشرفت های روز افزونی در سطح دنیا داشته است که نمونه آن در عرصه پزشکی و فناوری هسته ای است که همه آن ها با تکیه برتوان داخلی میسر شده است.

کد خبر 4191511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =