ضرورت مبارزه با تروریسم فکری و فرهنگی در کنار تروریسم امنیتی

احمد بن عبدالله بن زاید آل محمود گفت: علاوه بر ابعاد امنیتی که باید در مبارزه با تروریسم مورد توجه قرار گیرد باید در مسائل فرهنگی و فکری نیز با تروریسم مقابله شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد بن عبدالله بن زاید آل محمود، رئیس مجلس قطر صبح امروز در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت حادثه‌ای که برای نفتکش ایرانی رخ داده است، گفت: جهان اسلام امروزه در معرض خطرات و ظلم‌های بسیاری قرار گرفته که ملت‌های مسلمان را تهدید می‌کند و مقدسات مسلمین مورد تجاوز قرار می گیرد.

رئیس مجلس قطر با بیان اینکه وضعیت به گونه‌ای شده است که ضعیف ترین کشورها نیز به خود اجازه می‌دهند تا به مسلمانان توهین کنند، بیان کرد: در میانمار و برخی نقاط دیگر در جهان نیز شاهد این موضوع هستیم.

وی با بیان اینکه کشورهای مسلمان با جنگ با یکدیگر مشغول شده اند و دشمن با استفاده از اتهام پراکنی روابط بین دولت‌های اسلامی را تخریب می کند، افزود: دشمنان از این وضعیت سوء استفاده می کنند، این در حالی است که خداوند ما را به برادری و وحدت دعوت می کند.

احمد بن عبدالله بن زاید آل محمود با اشاره به اینکه کشورهای اسلامی دچار تفرقه شده اند و توانایی یکدیگر را به هدر می دهند، متذکر شد: در شرایطی که برای قطر به وجود آمده کمیساریای عالی حقوق بشر در گزارش رسمی خود تأکید کرده که تحریم کشورها علیه قطر از حد و حصر اقدامات دیپلماتیک گذر کرده و نقض حقوق اقتصادی قطر شده است و آن را جنگ اقتصادی نامیده است.

رئیس مجلس قطر خطاب به حاضران در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی گفت: از شما می‌خواهم فریب دشمنان شما را تحت تأثیر قرار ندهد.

وی افزود: نام دانشمندان اسلامی همچنان در آسمان علم جهان و کشورهای غربی می درخشد که از جمله این دانشمندان می توان به خیام، جابربن حیان، ابن سینا و ابن هیثم اشاره کرد.

رئیس مجلس قطر با بیان اینکه اسلام دین رحمت و سازش ملل ها است، گفت: باید تلاش کنیم تا از پایداری ملت فلسطین دفاع شود و قطر از همه کشورها دعوت می‌کند تا در موضوع فلسطین متحد شوند.

احمد بن عبدالله بن زاید آل محمود با بیان اینکه قطر بین تروریست و دفاع از حق تفکیک قائل می‌شود، اظهار داشت: علاوه بر ابعاد امنیتی که باید در مبارزه با تروریسم مورد توجه قرار گیرد باید در مسائل فرهنگی و فکری نیز با تروریسم مقابله شود.

رئیس مجلس قطر گفت: تعدادی از زنان عضو مجلس قطر هستند که در این زمینه می‌توان گفت نقش زنان در مسائل سیاسی این کشور افزایش یافته است.

کد خبر 4201650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =