استاندار قزوین:

استاندارد باید به بهبود شرایط زندگی مردم کمک کند

شناسهٔ خبر: 4227902 -
قزوین- استاندار قزوین گفت: استاندارد باید در همه شئون زندگی مردم ریشه دوانده و به بهبود شرایط زندگی مردم کمک کند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی روز چهارشنبه در مراسم معارفه مدیرکل جدید استاندارد که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: حفظ سلامت مردم از مسائلی است که دین اسلام هم به آن تاکید فراوانی دارد و ما نیز باید تلاش کنیم از انسانها به عنوان سرمایه های ملی کشور صیانت کنیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: شاید در نگاه اول فقط چند دستگاه خاص متولی سلامت مردم باشند اما باید دانست هیچ دستگاهی نباید رسالت خود را در این کار مهم نادیده بگیرد و استاندارد در این میان نقش اساسی دارد.

زاهدی بیان کرد: و قتی خودرو و یا کالایی بدون رعایت استاندارد تولید می شود و یا خانه ای بدئن توجه به نکات فنی و استاندارد بنا می شود اگر به سلامت مردم آسیب بزند در واقع با دست خودمان سرمایه ها و ثروت ملی است را هدر داده ایم.

وی یادآورشد: قزوین، استانی صنعتی، گردشگری و کشاورزی است و استاندارد در این عرصه ها نقش مهمی دارد و باید با جدیت به وظایف خود عمل کند.

استاندارد در تحقق سبک زندگی اسلامی نقش آفرین است

زاهدی اضافه کرد: سبک زندگی ایرانی و اسلامی که تاکید مقام معظم رهبری است باید در جامعه پیاده شود و توجه به ضوابط استاندارد که ریشه در توصیه های دینی دارد در رسیدن به این مهم می تواند موثر باشد.

وی گفت: باید هم تولید کننده و هم مصرف کننده استاندارد را رعایت کند تا هزینه های زندگی کاهش یابد و شاهد ارتقاء سطح زندگی در کشور باشیم.

طاهری مدیری لایق بود

استاندار قزوین از خدمات شش ساله محودرضا طاهری مدیرکل سابق استاندارد استان تقدیر کرد و گفت: ایشان مدیری با برنامه و متخصص بود و در حوزه هایی که به سلامت مردم مربوط می شد جدی بود و کارهای خوبی را در استان انجام داد.

وی بیان کرد: طاهری مدیری شجاع و توانا بود و تاکید ایشان در سخت گیری در سلامت مردم ارزشمند بود و وقتی مدیری در اوج خوشنامی از یک استان می رود برای خودش جای خوشحالی دارد که کاری ارزشمند کرده و مورد توجه قرار گرفته است.

زاهدی ادامه داد: استاندارد در استان قزوین با ویژگی های صنعتی، گردشگری و کشاورزی زمینه کاری زیادی دارد و امیدواریم مدیر کل جدید در پیگیری امور و انجام وظایف این اداره با جدیت عمل کرده و به اهداف تعیین شده دست یابد.

در پایان این آیین ضمن تقدیر از خدمات محمودرضا طاهری مدیرکل سابق استاندارد، سیروس صارمی به عنوان مدیرکل جدید استاندارد استان معرفی شد.
 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 11 =