استفاده از سمن های موفق در پیشگیری از اعتیاد ضروری است

قزوین- استاندار قزوین گفت: استفاده از سمن های موفق در پشیگیری از اعتیاد و درمان روحی و روانی معتادان در استان با جدیت دنبال شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر روز سه شنبه در استانداری قزوین برگزار شد.

عبدالمحمد زاهدی در این جلسه گفت: با بررسی کارهای انجام شده باید بتوانیم تجربه سالهای گذشته را بکار گیریم و با کمترین نقص برنامه های سال آینده را عملیاتی کنیم.

وی بیان کرد: با ارزیابی عملکرد خود در شهرستانها از فرمانداران انتظار داریم در موضوع پیشگیری از اعتیاد جدی باشند و در جلسات شورای مبارزه با مواد مخدر مشارکت بیشتری داشته باشند.

استاندار قزوین تصریح کرد: استفاده از سمن ها در حوزه پیشگیری بسیار ضروری است و با داشتن تشکل های غیردولتی توانمند می توانیم به اهداف خود دست یابیم.

زاهدی گفت: برای مقابله با اعتیاد باید پیشگیری را جدی بگیریم و دستگاههای فرهنگی، تبلیغی، رسانه ها، بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی با تعامل و همکاری یکدیگر با اطلاع رسانی مناسب زمینه کاهش آمار معتادان در جامعه را فراهم کنند.

وی اظهارداشت: بازتوانی جسمی و روحی معتادان لازم است از سوی تشکلهای مردمی و نیز دستگاههای متولی جدی گرفته شود و فعالیتهای «کنگره ۶۰ » به عنوان یک تشکل غیر دولتی موفق می تواند با حمایت ما بیشتر شود.

استاندار اضافه کرد: یک معتاد هم از نظر روحی و روانی و هم جسمی دچار آسیب می شود و در چرخه بازتوانی این ابعاد باید جدی گرفته شود.

زاهدی بیان کرد: اگر نتوانیم نگاه معتاد به فضای قبلی را اصلاح کنیم فعالیتهای ما نتیجه نمی دهد و گرایش به بازگشت به شرایط قبلی در همه معتادان قوی است و مشکل ساز می شود.

جمع آوری معتادان متجاهر در نوروز جدی گرفته شود

استاندار قزوین با اشاره به اهمیت ساماندهی معتادان متجاهر در ایام نوروز اظهارداشت: در سالهای گذشته که این افراد جمع آوری شده اند شاهد کاهش سرقت و تخلف در استان بوده ایم و در نوروز امسال هم لازم است نسبت به ساماندهی معتادان استان که چهره شهر را نازیبا کرده اقدام شود.

زاهدی گفت: شهرداری ها در راستای فعالیتهای اجتماعی خود لازم است مشارکت و همکاری خود با شورای مبارزه با مواد مخدر را ادامه دهند و بدانند اگر این موضوع حل نشود باید هزینه های دیگری را متحمل شوند.

کد خبر 4250835

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =