۳۰۰ معتاد در استان قزوین در کمپ های سمن های مردمی درمان شدند

قزوین- مسئول انجمن مردمی« کنگره ۶۰» گفت: با تلاش خیرخواهانه سمن ها و تشکل های غیردولتی قزوین زمینه درمان ۳۰۰ معتاد در استان و بازگشت آنها به جامعه فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، موسی علیپور در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که روز سه شنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: این تشکل مردمی بدون هیچ چشمداشت مالی برای درمان معتادان همت کرده است و از بدو تاسیس تاکنون به موفقیتهای خوبی رسیده ایم.

علیپور بیان کرد: در طول سال ۶۰۰ ساعت کلاس آموزشی برای معتادان برگزار شده و این دوره ها ۱۰ ماهه است و با روش پلکانی با در اختیار داشتن ۴ کلینیک زمینه درمان این افراد مهیا شده است.

مسئول انجمن کنگره ۶۰ گفت:درسال جاری ۵۸۰ نفر به مراکل تعیین شده مراجعه کردند و توانستیم ۱۷۰ نفر را به صورت قطعی درمان کنیم.

وی بیان کرد: در طول ۴ سال گذشته بیش از ۳۰۰ نفر از معتادان با حضور درکلینیک های انجمن «کنگره ۶۰» مورد درمان قرار گرفتند.

علیپور اظهارداشت: کنگره ۶۰ با استفاده از روش های درمان اعتیاد از راه دور به روش DSD تلاش کرده تا در یک دوره ۱۰ ماهه بتواند به صورت پلکانی  مانع بازگشت دوباره معتادان پس از درمان به مصرف مواد مخدر باشد.

وی بیان کرد: در سراسر کشور ۵۲ هزار نفر با این روش درمان شدند و در استان  بیش از ۳۰۰ نفر از اعتیاد بازگشتند و به عنوان یک تشکل مردمی در این کار خیرخواهانه نقش موثری ایفا کرده ایم و این کار با حمایت مسئولان می تواند تداوم یابد.

علیپور گفت: در صورت تامین زمین در شهرستانها و شهر قزوین آماده افزایش فعالیتهای خود با راه اندازی مراکز جدید هستیم تا افراد بیشتری از خدمات درمانی ترک اعتیاد استفاده کنند.

علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان قزوین هم دراین جلسه گفت:دراستان قزوین تعداد ۸ مرکز وکمپ برای نگهداری ودرمان معتادان آماده خدمت رسانی شده و با کمک تشکل های مردمی در این زمینه اقدام شده است.

وی اضافه کرد: بهزیستی استان قزوین با همه توان در خدمت دستگاههای اجرایی و سمن هاست تا بتوانیم در کاهش مصرف مواد مخدر، درمان معتادان و بازگشت این افراد اسیب دیده به جامعه موفق عمل کنیم.

 
 

کد خبر 4251047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =