زیبایی های شهری قربانی حفاری های بی حساب و کتاب در پیشوا

پیشوا- زیبایی های شهر پیشوا به عنوان یکی از زیباترین شهرهای استان تهران است، در سایه عدم هماهنگی بین ادارات متولی قربانی می شود.

خبرگزاری مهر ، گروه استان‌ها- وحید محمدی یکتا: کیفیت معابر شهری یکی از عوامل مؤثر بر کیفیت زندگی شهروندان و همچنین یکی از شاخص‌های رضایت از عملکرد مسئولان محسوب می‌شود و یکی از عوامل اصلی کیفیت کم معابر شهری، حفاری خیابان‌ها و معابر توسط شرکت‌های مختلف از قبیل آب و فاضلاب، مخابرات و سایر ادارات و دستگاه ها است.

به عقیده بسیاری از کارشناسان شهری این حفاری‌های مداوم و بی‌پایان یکی از مهم ترین عوامل تخریب آسفالت خیابان‌ها است و شهرداری در این حوزه دخالت چندانی ندارد، زیرا مشکل اصلی مربوط به زیرساخت‌های شهری و عبور بسیاری از تأسیسات از زیر خاک است.

دستگاه ها باید برای حفاری در سطح شهر هماهنگ باشند

این معضل در شهر پیشوا، سوژه تهیه گزارشی توسط خبرنگار مهر شد، یک کارشناس مدیریت شهری در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: در این حوزه مشکل اصلی هماهنگ نبودن این شرکت‌ها با شهرداری‌ است که هنگام حفاری خیابان‌ها، زمان تعمیر مجدد آن را افزایش می‌دهد.

محسن ممیزی اضافه کرد: باید هماهنگی هایی موجود باشد، که این شرکت ها و ادارات قبل از حفاری از مدیریت شهری مجوز بگیرند و اصولا کارها جزیره ای انجام نشود.

حفاری ها به زیبایی شهر لطمه می زند

یکی از شهروندان پیشوا نیز با انتقاد از وضعیت معابر در برخی نقاط این شهر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از اواخر سال ۹۶ حفاری هایی برای جمع آوری شبکه فاضلاب فرسوده و اجرای شبکه نوین فاضلاب در شهر پیشوا در حال انجام است، که این حفاری های مستمر شرکت آب و فاضلاب ، عامل اصلی تخریب سطح وسیعی از آسفالت خیابان ها و معابر در شهر پیشوا بوده و علاوه بر ایجاد مشکلات فراوان بر سر راه شهروندان به زیبایی شهر نیز لطمه زده است.

سعید توکلی جعفری اضافه کرد: این که هر روز شاهد کنده کاری هایی در سطح شهر باشیم آزار دهنده است.

هزینه هر متر آسفالت یک میلیون ذیال است

« در حالی که برای هر متر مربع آسفالت معابر عمومی شهر بیش از یک میلیون ریال هزینه می شود، شرکت آب و فاضلاب شهری بدون توجه به اعتبارات هزینه شده و در بعضی موارد بدون دریافت مجوز حفاری از شهرداری پیشوا اقدام به تخریب معابر تازه آسفالت شده شهر می کند که این کار ضمن تحمیل خسارت مالی سنگین به شهرداری و تضییع بیت المال ، نارضایتی عمومی شهروندان را نیز به دنبال دارد. » این ها را شهردار پیشوا به خبرنگار مهر می گوید و می افزاید: علاوه بر این، شرکت مذکور هیچ گاه به تعهدات خود در خصوص پر کردن صحیح محل حفاری بر اساس توافقات انجام شده با شهرداری پیشوا عمل نکرده است.

حکمت امیری ادامه داد: این اتفاقات در برخی نقاط موجب نشست محل حفاری بعد از گذشت کم تر از یک هفته از زمان لکه گیری شده است.

شرکت آب و فاضلاب ۲ هفته مهلت دارد تا مشکلات ایجاد شده شهروندان را رفع کند

وی افزود: مطابق توافق و قرارداد منعقد شده با شرکت آب و فاضلاب پیشوا ، آسفالت معابر اصلی و فرعی پس از پایان عملیات حفاری فاضلاب ، بر عهده این شرکت است، که با اجرای این موافقت نامه هرگونه پاسخ گویی به مسایل مربوط به بهسازی آسفالت پروژه های حفاری انجام شده بر عهده آن شرکت خواهد بود.

وی از برگزاری جلسه ای در روز گذشته در شهرداری پیشوا و با درخواست پیمانکاران شرکت آب و فاضلاب در ساختمان شهرداری خبر داد و گفت: در این جلسه موضوع ترمیم حفاری های سطح شهر پیشوا در دستور کار قرار گرفت و به شرکت آب و فاضلاب ۲ هفته مهلت داده شد تا نسبت به رفع مشکلات ایجاد شده اقدام کند.

امیری اضافه کرد: مقرر شد، در طول این مدت ، شهرداری پیشوا هیچ گونه مجوز جدید برای شرکت فوق الذکر به منظور حفاری در سطح شهر صادر نکند.

وی افزود: شهرداری پیشوا، آمادگی دارد تا هرگونه همکاری با شرکت آب و فاضلاب در جهت رفع مشکلات ایجاد شده برای شهروندان داشته باشد.

قطعا هماهنگی های بیشتر بین دستگاه ها و نیز اهمیت مسئولین به کیفیت معابر شهری نه تنها به افزایش زیبایی مبلمان شهری منجر شده، که سبب کاهش هزینه های بیت المال نیز خواهد شد.

کد خبر 4279551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =