اقدام ترامپ تأثیری روی زندگی مردم نخواهد گذاشت

علی مطهری گفت: اقدام امریکا تاثیری روی زندگی مردم نخواهد گذاشت و آمریکا به تعهداتش عمل نکرده بود و در واقع این تحریم ها تا حدودی وجود داشت.

علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگو با شبکه خبر با اشاره به تصمیم ترامپ برای خروج از برجام گفت: از صحبت های ترامپ کاملا مشخص بود که تحت تاثیر و تحریک اسرائیل و نفوذ صهیونیست ها در حکومت آمریکا قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اقدام ترامپ بی اعتباری آمریکا در دنیاست و در واقع پیروزی برای ایران هست، افزود: هم از این نظر که بی اعتباری آمریکا و نقض پیمان آمریکا برای دنیا روشن شد و هم از این نظر که شکافی بین اروپا و امریکا ایجاد شد و این در واقع نتیجه سیاست های درست ایران است و یک پیروزی برای ایران است. 

نایب رئیس مجلس گفت: ترامپ همزمان که می گوید از برجام خارج می شوم و نقض پیمان می کنم، می گوید آماده می شویم برای مذاکره با کره شمالی. خیلی جالب است با کدام اعتبار با کره شمالی مذاکره می کنید؟

مطهری با بیان اینکه از نتایج این اقدام ترامپ اتحاد بیشتر مردم ایران است، اظهار داشت: تجربه های گذشته نشان داده است که هر وقت دشمن سرکشی و زیاده خواهی می کند مردم متحدتر می شوند.

وی با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در گفتگو با مردم نیز گفت: سیاست ایران هم آنچه آقای رئیس جمهور اعلام کرد، سیاست درستی است که مهلت و زمان کوتاهی به اروپا می دهیم که ضمانت لازم را به ما بدهند و اگر این ضمانت را دادند ما در برجام می مانیم، اگر هم ضمانت ندادند، تصمیم دیگری می گیریم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدام امریکا تاثیری روی زندگی مردم نخواهد گذاشت، گفت: آمریکا به تعهداتش عمل نکرده بود و در واقع این تحریم ها تا حدودی وجود داشت؛ به هر حال راه های زیادی برای ما باز است و باید فعلا از اروپا راستی آزمایی کنیم و ببینیم اروپایی ها چقدر ضمانت لازم را به ما خواهند داد.

کد خبر 4291592

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha