بلوکه کردن خسارت پرداختی بیمه زلزله‌زدگان به جای بدهی بانکی

کرمانشاه- برخی بانک ها با دور زدن قانون امهال دوساله وام های بانکی زلزله زدگان، حق بیمه پرداختی به آنها را به جای بدهی های خود بلوکه می کنند.

خبرگزاری مهر- گروه استان ها: بعد از زلزله ویرانگر غرب در۲۱ آبانماه سال گذشته و ارسال پیامک های تعویق اقساط برای زلزله زدگان که نمکی بود بر زخمی از دست دادن عزیزان و دار و ندارشان در زلزله از سوی دولت تصمیم بر این گرفته شد که اقساط تسهیلات زلزله زدگان به مدت دوسال امهال شود.

اما در این میان برخی بانکها با تفاسیر حقوقی مختلف خود همچنان یا از زیر بار این دستورالعمل شانه خالی می کنند و یا با دور زدن آن سنگ پیش پای زلزله زدگان انداخته و آنها را به دردسر می اندازند.

برخی از شهروندان زلزله زده سرپل ذهابی در تماس با خبرنگار مهر، ضمن انتقاد از عملکرد سلیقه ای بانکها در امهال وام های زلزله زدگان، اظهار می کنند که بانک ها خسارت های پرداختی شرکت های بیمه به آنها را بلوکه کرده اند و آن را به جای بدهی های بانکی خود تصاحب می کنند.

ابراز بی‌اطلاعی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار!

برای پیگیری موضوع با رضا رحیمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه مدیریت استاندار کرمانشاه تماس گرفتیم که وی اظهار داشت: مدیریت بحران استان در جریان امهال وام های زلزله زدگان است.

وی بیان داشت: طبق آیین نامه دولت تنها واحدهای آسیب دیده و تخریبی در مناطق زلزله زده مشمول امهال دوساله وام هستند.

رحیمی با بیان اینکه چندین مورد در طول روز و هفته در این خصوص به ما مراجعه می شود، گفت: علی رغم اینکه پیشنهاد دادیم تمام وام های زیر ۵۰ میلیون تومان مشمول امهال دوساله شوند اما هنوز مصوبه ای در این خصوص دریافت نکرده ایم.

کار بانکها در بلوکه خسارت بیمه به جای بدهی غیرقانونی است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص تصریح کرد: بانکها حق این کار را ندارند.

رضا محمودیان افزود: برداشت پرداختی خسارت بیمه به جای بدهی بانکی زلزله زدگان غیرقانونی است و بانک ها نمی توانند این کار را انجام دهند.

به گزارش مهر، این عملکرد سلیقه ای بانک ها در امهال وام های زلزله زدگان دردسرهایی را برای آنها ایجاد کرده است و شایسته است مدیران مسئول با دقت بیشتری بر کار بانکها نظارت کنند.

کد خبر 4294903

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =