امسال خاموشی نداریم/هزینه برق۸۵درصد مشترکان کمتر از ۵۰ هزار تومان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران با بیان اینکه یک درصد از مشترکین تهرانی بیش از ۴۰ درصد میزان برق مصرفی را استفاده می کنند، گفت: با مصرف بهینه مردم تابستان ۹۷ خاموشی نداریم.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین صبوری با اشاره به برنامه های شرکت توزیع نیروی برق تهران برای گذر از پیک تابستان ۹۷ اظهار داشت: برق زیرساختِ زیرساخت هاست و امنیت و آرامش مردم به برق گره خورده است که بی شک نقش رسانه ها به عنوان پل اعتماد بین مردم و دستگاه های اجرایی در فرهنگ سازی مدیریت مصرف برق  را نمی توان نادیده گرفت.

صبوری افزود: شهر تهران به عنوان پایتخت کشور دارای حساسیت های خاصی است و سالانه بیش از هزار همایش و مراسم ملی، منطقه ای ، ورزشی و مناسبتی را میزبانی می کند و این امر ما را ملزم می کند برق پایدار  و مطمئن را با تلاش شبانه روزی همکاران تامین کنیم و نخواهیم گذاشت پایتخت خاموش شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در سال ۹۶ تصریح کرد: خوشبختانه با همراهی مشترکان تهرانی تعداد خاموشی ها نسبت به سال ۹۵ ، ۲۰درصد کاهش پیدا کرده است و درصد رضایتمندی مشترکین از این شرکت با نظر سنجی های انجام شده ۸۸ درصد بوده است و ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که این رقم را به صد در دصد برسانیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ افزود: سال گذشته متعهد شدیم که پیک مصرف از ۴۵۰۰ مگاوات تجاوز نکند و در این امر خطیر همکاران شرکت توان خود را بکار بسته اند و در این راستا بهینه سازی و تعمیرات شبکه های فرسوده در اولویت کار این شرکت قرار گرفته است.

صبوری ادامه داد: استفاده نکردن از لوازم پر مصرف برقی در ساعات اوج مصرف برق، از مهمترین اقداماتی است که مشترکین می توانند در خصوص مصرف بهینه برق انجام دهند.

وی ساعت اوج پیک بار را در روز ساعت ۱۲ الی ۱۶ و در عصر ساعت ۱۹ الی ۲۳ بیان کرد و  افزود: مشترکینی که در این ساعات از لوازم غیر ضروری استفاده نکنند تاثیر مثبت مصرف بهینه خود را در میزان پرداختی ماهانه فیش های برق خود مشاده خواهند کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه متاسفانه یک درصد از مشترکین تهرانی بیش از ۴۰ درصد میزان برق مصرفی را استفاده می کنند گفت:این شرکت با شناسایی این مشترکین و آموزش های لازم در خصوص صرفه جویی و بهینه مصرف کردن برق در سال جاری سعی خود را در مهار پیک تابستان می کند.

صبوری افزود: بیش از ۸۵ درصد از مشترکین خانگی کمتر از پنجاه هزار تومان برای مصرف برق خود هزینه پرداخت می کنند و این یعنی همراهی همشهری های عزیز تهرانی که انتظار می رود سایر مشترکین نیز برای گذر از پیک تابستان ما را همراهی کنند.

وی با اشاره به اینکه سالیانه ۲۰ هزار مشترک به مشترکین پایتخت اضافه می شود گفت:با توجه به تعداد زیاد مشترکین پایتخت و به منظور احترام به زمان مشترکین این شرکت سامانه غیرحضوری خود را  در دونقطه شرق و غرب تهران راه اندازی کرده است و  در  حال حاضر ۹۰ درصد خدمات در شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به صورت غیر حضوری انجام می شود که در سال ۹۷ این امر را به ۱۰۰ درصد خواهیم رساند.

صبوری در ادامه سخنان خود به راه اندازی اپلیکیشن برق تهران اشاره کرد و اظهار داشت: در سال ۹۷ با راه اندازی این اپلیکیشن تمام خدمات مربوط به قبض مشترکین بدون نیاز به صرف وقت و مراجعه حضوری انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: با کمک مردم در سال ۹۷ تابستانی بدون خاموشی را سپری خواهیم کرد.

کد خبر 4295795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =