توسعه فضاهای آموزشی اردبیل نیازمند مشارکت همگانی است

اردبیل – مدیرکل نوسازی مدارس استان اردبیل برضرورت مشارکت همگانی از جمله نهادهای دولتی و غیردولتی برای توسعه و دستیابی به نرم کشوری در بحث فضاهای آموزشی این استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دولت لطفی بعد از ظهر چهارشنبه در دیدار با فرماندهان و مدیران قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه افزود: برای دستیابی به نرم کشوری در حوزه فضاهای آموزشی باید از تمام ظرفیت های موجود در استان از جمله خیرین، نهادها و دولت استفاده کنیم.

وی با اشاره به اقدامات چشمگیر خیرین مدرسه ساز استان در بحث توسعه مدارس و فضاهای آموزشی تاکید کرد که در این خصوص نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی نیز می توانند مشارکت تاثیرگذاری داشته باشند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان ادامه داد: در حال حاضر شرایط و زیرساخت های لازم برای مشارکت و احداث مدارس توسط نهادها و سازمان ها از سوی نوسازی مدارس، آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه ساز استان فراهم شده است.

وی این تلاش ها را با هدف کاهش مشکلات آموزشی دانش آموزان مناطق مختلف استان بویژه مناطق محروم برشمرد و تاکید کرد که باید زمینه توسعه علم و آموزش برای فرزندان استان مهیا شود.

لطفی هزینه در حوزه آموزش و پرورش و تحصیل دانش آموزان را سرمایه گذاری برای آینده دانست و یادآور شد: این هزینه خروجی مثبتی دارد، چراکه علم و دانشی که دانش آموزان خواهند آموخت در آینده موجب پیشرفت و آبادانی خواهد شد.

وی در بحث مشارکت نهادها از اقدام قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در حوزه مدرسه سازی تقدیر کرد و متذکر شد: قرارگاه خاتم الانبیا سپاه در سطح کشور هزار و ۵۰۰ مدرسه با الویت مناطق محروم و مرزی و کم برخوردار احداث می کند که باید از این ظرفیت در استان بهره گرفت.

وی با اشاره به تقبل قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه اردبیل برای نوسازی سه مدرسه دراستان عنوان کرد: براین اساس مدارس دهستان صلوات ارشق، دهستان زهرا در موران گرمی و دهستان خورش رستم جنوبی در خلخال بهسازی و خواهند شد.

کد خبر 4320503

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =