رئیس سازمان صدا و سیما در گفتگو با مهر : انتقال پیام با زبان طنز نهایت هنرمندی است

وقتی پیام‌های مورد نیاز مردم با زبان طنز گفته شود، نهایت هنرمندی است که مردم هم طنز بینند و سرگرم شوند و هم پیام به آنها منتقل شود.

رئیس رسانه ملی درباره دیدار اخیر خود با اعضا کمیسیون فرهنگی مجلس و تمهیدات صدا و سیما برای آموزنده بودن برنامه های طنز به خبرنگار مهر گفت: "ما در حال حاضر سه طنز "باغ مظفر"، "توی گوش سالمم زمزمه کن" و "بی مقدمه" را از شبکه های مختلف سیما پخش می کنیم که هر یک از این مجموعه ها مخاطبان خود را دارد."

مهندس عزت الله ضرغامی در ادامه افزود: "اما ممکن است یک مجموعه طنز به دلایل خاص در نظرسنجی های مرکز تحقیقات صدا و سیما به لحاظ میزان مخاطب و رضایت مندی بالاتر از مجموعه های طنز دیگر باشد. این مسئله نشان می دهد سلایق مردم مختلف است و این تنوع سلایق باعث می شود رغبت بیشتری برای تماشای یک اثر داشته باشند و میزان رضایتمندی از آن هم بالاست. به همین دلیل در مجموعه های طنز سعی می شود ابتدا سرگرمی و انبساط خاطر مردم فراهم و بعد پیام های مناسبی طراحی شود."

وی خاطرنشان کرد: "قطعاً مهندسی پیام ما برای هر یک از این طنزها صورت گرفته تا هر یک از مجموعه های طنز حاوی پیام های مختلفی باشند، حتی غیر از پیام های بازرگانی در مجموعه های طنز سعی کردیم به گونه ای عمل کنیم که بسیاری از پیام هایی که جامعه نیاز دارد، همانند سوخت، مالیات و ... در این مجموعه ها و دیگر سریال ها وجود داشته باشد."

رئیس رسانه ملی در پایان تاکید کرد: "وقتی پیام هایی که مردم به آن نیاز دارند با زبان طنز گفته شود، نهایت هنرمندی است که مردم هم طنز بینند و سرگرم شوند و هم پیام به آنها منتقل شود. اتفاقاً کمیسیون فرهنگی مجلس نسبت به پاسخ مثبت و مناسب به سلایق مختلف مردم درباره طنز با ما موافق و همراه بودند. مهم این است که ما تمام بضاعت خود را بسیج کنیم تا بهترین کار را انجام دهیم."

کد خبر 433645

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =