جعبه توبه نامه باب مفقود شده است / کسی از سرنوشت جعبه قدیمی اطلاعی ندارد

جعبه ای که توبه نامه منسوب به سید علی محمد شیرازی ملقب به "باب" در آن نگهداری می شد در صندوق کارپردازی مجلس موجود نیست .

به گزارش خبرنگارمهر، یک عضو هیئت کارشناسی بررسی محتوای صندوق کارپردازی مجلس شورای اسلامی که یک ماه قبل از این صندوق بازدید کرده است خبر از ناپدید شدن جعبه مخصوص نگهداری توبه نامه باب داد .

وی که خواست نامش فاش نشود در این زمینه به مهر گفت : در بازدیدی که به همراه دیگر اعضای هیئت کارشناسی منصوب از سوی رئیس مجلس از این صندوق داشتیم متوجه شدم جعبه ای که مخصوص نگهداری توبه نامه باب بود دیگر در این صندوق قرار ندارد .

این کارشناس نسخ خطی گفت : به طور قطع این جعبه پس از انقلاب در این صندوق وجود داشته و متاسفانه ما فراموش کردیم تصویری از روی آن تهیه کنیم .

به گفته وی بر روی این جعبه نوشته ای از ارباب کیخسرو شاهرخ ( نماینده زرتشتی مجلس شورای ملی ) قرار داشت که در آن شرح به دست آمدن این توبه نامه و رسیدن آن به مجلس شورای ملی ذکر شده بود .

پیش از این عبد الحسین حائری ، کارشناس نسخ خطی در بازدید از صندوق کارپردازی مجلس - که پس از انقلاب صورت گرفته بود ، تصویری از این توبه نامه تهیه کرده است .

این کارشناس نسخ خطی به مهر گفت : مسئله گم شدن جعبه مربوط به نگهداری توبه نامه باب پس از بازدید اخیر کارشناسان نسخ خطی از این صندوق به اطلاع مسئولین نگهداری از این صندوق و شخص دکترغلامعلی حداد عادل ، رئیس مجلس شورای اسلامی رسیده است .

بعد از یافته نشدن جعبه مخصوص توبه نامه مذکور کارشناسان گمان می کنند که اصل این توبه نامه نیز به همراه این جعبه از داخل صندوق خارج شده است که بعد از بررسی بیشتر مشخص می شود این توبه نامه در میان دیگر اسناد داخل صندوق وجود دارد . 

پیش از این محسن کوهکن طی نمابری به خبرگزاری مهر اعلام کرده بود که " اغلب اسناد "موجود در صندوق کارپردازی مجلس هم اکنون در این صندوق موجود است .

کد خبر 433927

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =