تغییری در هزینه‌های بیمارستانی استان سمنان ایجاد نشده است

سمنان- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سمنان، بابیان اینکه تغییری در هزینه‌ها و پرداختی‌ها در بخش درمان و مراکز بیمارستانی ایجاد نشده است، گفت: تعرفه‌های درمانی مانند سابق محاسبه می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نوید دانایی بعدازظهر چهارشنبه در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان، ضمن بیان اینکه تغییری در هزینه‌های بیمارستانی استان سمنان ایجاد نشده و مردم نباید نگران افزایش هزینه‌ها باشند، تأکید کرد: متأسفانه خدمات متعدد همکاران در بخش بیمارستانی چندان به چشم نمی‌آید و نگاه عامه به هزینه‌های درمانی کمی متفاوت است و این در حالی است که این دانشگاه تمام تلاش خود را نسبت به ارائه بهترین خدمات درمانی به مردم به کار می‌بندد.

وی بابیان اینکه همراهی مردم با برنامه‌های حوزه سلامت و بهداشت علوم پزشکی امری حیاتی قلمداد می‌شود، افزود :یکی از سیاست‌های دانشگاه علوم پزشکی سمنان، همراهی و مشارکت سمن‌های مردمی و تشکل‌های فعال در حوزه‌های اجتماعی درزمینهٔ اجرای برنامه‌های حوزه سلامت است که این امر به اعتماد بیشتر دوسویه بین مردم و دانشگاه بدل خواهد شد.

اجرای طرح جامع سالمندی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سمنان از تدوین برنامه جامع سالمندی در شهرستان‌های تحت پوشش این دانشگاه خبر داد و گفت: برنامه جامع سالمندی دارای ویژگی‌های متعددی است که برخی از آن‌ها شامل تهیه جامعه آماری سالمندان، ارتقای زندگی آن‌ها و فعالیت‌های حوزه درمانی برای این قشر می‌شود.

دانایی سطح خدمات بهداشتی درمانی در استان سمنان را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: این استان درزمینهٔ شاخص‌های سلامت جایگاه خوبی را در بین استان‌های کشور دارد.

وی از بالا بردن امید به زندگی در بین شهروندان شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان به مثابه یکی از سیاست های این دانشگاه یاد کرد و گفت: یکی از شرایط تحقق این امر، داشتن زیرساخت های مناسب است برای مثال با افزایش هر یک سال به شاخص امید به زندگی باید سه تا چهار تخت دیالیز نیز در آن محدوده ایجاد شود که در این زمینه تلاش های خوبی صورت گرفته هرچند که نگاه دانشگاه علوم پزشکی به مقوله خیران سلامت نیز معطوف است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سمنان در دیگر بخش سخنان خود، گفت: اجرایی شدن درست نظام ارجاع هزینه‌های بخش سلامت در کشور را تا حد زیادی کاهش می‌دهد که این امر نیز در برنامه های دانشگاه علوم پزشکی سمنان برای سالجاری قرار دارد.

کد خبر 4344454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =