شرط موفقیت و پیروزی در کار داشتن روحیه امیدواری است

مشهد- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت:ایجاد روحیه امید و نگرش مثبت زمینه تعالی سازمانی را فراهم می کند.

به گزارش خبرنگارمهر، سیدعلی صدرالسادات ظهر چهارشنبه در مراسم آغاز به کار همایش ملی نقش مدیریت منابع انسانی در نظام سلامت که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شداظهار کرد: ایجاد شرایط مطلوب و مناسب در محیط کار در ایجاد روحیه مثبت و امیدواری  در کارکنان موثر بوده و برای رسیدن به این مهم مدیران و کارکنان مسئول هستند.

وی افزود:هر سازمان برای بقا و رشدش باید یک سازمان امیدوار باشد و ایجاد روحیه امید و نگرش مثبت زمینه ارتقاء و تعالی  را فراهم می کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: سازمانی متعالی محسوب می شود که منابع انسانی آن دارای روحیه مثبت و امیدوار باشند و لازم است مسئولان نسبت به این موضوع دقت نظر داشته باشند و موانع و ضعف های موجود را برطرف کند.

وی گفت:به طور حتم در سازمان ها مشکل وجود دارد در نگهداشت، جبران خدمت و توانمند سازی مشکلات وجود دارد اما باید بدانیم که بن بستی در این حوزه ها وجود ندارد و می توان آن ها را مرتفع کرد.

صدرالساداتی تصریح کرد: ایجاد احساس دلبستگی در محیط کار می تواند در ایجاد روحیه مثبت و امید موثر باشد، اینکه هر فرد بداند شخصی مفید برای سازمان بوده و سازمانش نیز مفید برای جامعه است مهم محسوب می شود.

وی بیان کرد: تقویت روحیه اعتماد به نفس متقابل از دیگر راهکارهای افزایش امید در سازمان است و در صورت وجود اعتماد به نفس در میان کارشناسان، تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها بهتر انجام خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: شرط موفقیت و پیروزی و عملکرد متعالی در یک سازمان این است که بتوانیم روحیه مثبت و امیدواری را در میان کارکنان ایجاد کنیم.

وی گفت: اجتناب از روحیه تخریب گری، انتخاب افراد در پست های حساس با قدرت تحمل و روحیه مثبت و شاد،  جلوگیری از خروج نیروهای متخصص در محیط کار، برگزاری دوره های آموزشی، ایجاد روحیه مشارکت در محیط کار، بهاء دادن به افراد مبتکر و خلاق، و مبارزه با روحیه یاس و ناامیدی، از دیگر راهکارهای ایجاد سازمان با روحیه مثبت و هدفمند است.

کد خبر 4413298

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =