هدفم تبلیغ اخلاق قرآنی در سراسر دنیا است

سید امیدرضا رحیمی؛ نماینده گیلانی مسابقات سراسری قرآن با اشاره به اینکه باید قرآن را برای عمل به آن بخوانیم، گفت: هدفم این است که قرآن را در کشورهای دیگر تبلیغ کنم.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید امیدرضا رحیمی؛ یکی از شرکت‌کنندگان رشته حفظ ۲۰ جزء مسابقات سراسری قرآن با تفاوتی ویژه در این مسابقات شرکت کرده است. وی حافظ روشن دلی است که با موفقیت مراحل مقدماتی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم را پشت سر گذاشت و در فینال این رقابتها حائز رتبه ممتاز شد.

رحیمی نماینده گیلان در رشته حفظ ۲۰ جزء در این مسابقات است و از هفت سالگی فعالیت قرآنی خود را موسسه جابر بن عبداله انصاری آغاز کرده و پس از آن به‌صورت حرفه‌ای فعالیت خود در زمینه قرآن را دنبال کرده است.

وی درباره سطح مسابقات سراسری قرآن کریم اظهار کرد: سطح مسابقات در این دوره بسیار راضی‌کننده است؛ وقتی ۱۱ نفر به فینال این دوره از مسابقات راه پیدا می‌کنند قطعا بهترینهای قرآنی هستند.

نماینده گیلان در رشته حفظ ۲۰ جزء با اشاره به اینکه مسابقات سراسری قرآن امسال از کیفیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: در مسابقات دولتی دانشجویان، رتبه اول را در رشته حفظ کل کسب کردم؛ همچنین در مسابقات بین‌المللی روشندلان جهان اسلام در سال ۹۷ رتبه دوم قرائت را به دست آوردم.

رحیمی تاکید کرد: شیوه داوری و استفاده از داوران حرفه‌ای، نکته مثبت این دوره از مسابقات است و به دلیل رعایت عدالت در نمره‌دهی، سه نفر داوری هر بخش از رشته‌های مختلف را بر عهده دارند که این امر میزان خطا را کاهش می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه نگاه به مسابقات قرآنی نباید نگاهی مادی‌گرا باشد و باید قرآن را برای خود قرآن و عمل به آن بخوانیم، گفت: افرادی که می‌خواهند نور قرآن را در جامعه جاری کنند خودشان قرآن را زیاد بخوانند و به دیگران نیز شیوه درست خواندن قرآن را بیاموزند.

این حافظ روشن‌دل خاطرنشان کرد: هدفم این است که قرآن را در کشورهای دیگر تبلیغ کنم و نام ایران و اخلاق قرآنی را در جهان گسترش دهم؛ تا آخرین لحظه عمرم در مسابقات سراسری و بین‌المللی قرآن شرکت می‌کنم و نام و آوازه ایران را زنده نگه می‌دارم.

کد خبر 4424146

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =