تاکید دوباره بانک مرکزی بر بازگشت ارز صادراتی به عراق و افغانستان

غلامرضا پناهی، معاون ارزی بانک مرکزی در نامه‌ای به رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران بار دیگر تاکید کرد:صادرکنندگان کالا به عراق و افغانستان نیز باید ارز حاصل از صادرات را به کشور بازگردانند.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا پناهی، معاون ارزی بانک مرکزی در نامه‌ای به مجتبی خسروتاج، رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران بار دیگر تاکید کرد:صادرکنندگان کالا به عراق و افغانستان نیز باید ارز حاصل از صادرات را به کشور بازگردانند. خبرگزاری مهر تصویر و متن کامل این نامه را منتشر کرد:

جناب آقای خسروتاج

معاون محترم وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور صادرات و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران

پیرو نامه شماره ۹۷.۲۱۰۷۸۲ مورخ ۱۳۹۷.۰۶.۲۰ به استحضار می رساند با عنایت به اینکه وفق مفاد بند (۱۱) مصوبه شماره ۶۳۷۹۲ت ۵۵۶۳۳ ه مورخ ۱۳۹۷.۰۵.۱۶ هیئت محترم وزیران بندهای (۴)، (۵)، (۶)، (۷)، (۱۳)، (۱۴)، (۱۵) تصویب نامه شماره ۴۳۵۳ت ۵۵۳۰۰ه مورخ ۱۳۹۷.۰۱.۲۳ و اصلاحات بعدی آن، کان لم یکن شده است. مفاد بند (۷) مصوبه شماره ۵۵۳۰۰.۸۷۳۹ مورخ ۱۳۹۷.۰۲.۰۲ هیئت مزبور مبنی بر اینکه صادر کنندگانی که مقصد نهایی کالای آنها کشورهای عراق و افغانستان می باشد و نیز مبادلات کالایی در بازارچه های مرزی تا اطلاع ثانوی الزامی به اجرای جزء (ب) بند (۱) مصوبه اخیر الذکر ندارند نیز کان لم یکن می باشد. از این رو تاکید می نماید تمامی صادر کنندگان موظفند درآمد صادراتی خود را مطابق مفاد دستورالعمل و ضوابط اجرایی رفع تعهد ارزی صادر کنندگان و برگشت ارز حاصل از صادرات کالا، موضوع نامه پیروی فوق، به چرخه اقتصادی کشور باز گردانند.

غلامرضا پناهی

کد خبر 4430298

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =