مسئولان به فکرمردم باشند/قانون باید اجراشود و ازهجمه ها نمی ترسیم

فقیه شورای نگهبان قانون اساسی با بیان اینکه مسئولان نظام به فکر مردم باشند و به رهنمود های آقا عمل کنند، گفت: قانون باید اجرا شود و از هجمه ها نمی ترسیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمد مومن از فقهای شورای نگهبان قانون اساسی در مصاحبه با برنامه «بدون تعارف» بخش خبری ۲۰:۳۰ در خصوص دوران تحصیل خود گفت: درسم خیلی خوب بود و خیلی درس می خواندم. زودتر از معمول دوران تحصیل را گذراندم.

وی در خصوص تعداد و شغل فرزندانش افزود: ۵ فرزند دارم که از مسئولان عالی نیستند و دو پسرم مشغول تدریس هستند. من جایگاه ندارم‌ که فرزندانم جایگاه داشته باشند.

آیت الله مومن در پاسخ به سوالی درباره وضعیت زندگی خود و مقایسه آن با منزل آیت الله جنتی، تصریح کرد: منزل جنتی ساده تر از اینجاست. باید با آن چیزی که امام صادق(ع) می فرمایند زندگی خود را تطبیق دهیم. ببینید آقای خامنه ای چقدر شبیه مردم زندگی می کنند؛ خیلی آقاست. بچه های ایشان هم همینطور هستند. آقای مشکینی هم ساده زندگی می کرد.

فقیه شورای نگهبان در خصوص وضعیت اقتصادی موجود گفت: وضعی که گرفتارش هستیم، درمانش به دست مسئولان است.

وی در خصوص شیوه زندگی مسئولان ادامه داد: ما باید طوری زنگی کنیم که مردم معمولی می توانند زندگی کنند. به فکر مردم باشیم و روی آنها حساب کنیم.

آیت الله مومن در پاسخ به سوالی در خصوص وظایف شورای نگهبان و مواجهه با هجمه ها گفت: بطور مثال اینکه از یک آدم ناجوری که بخواهد نماینده مجلس شود بگذریم؛ امکان پذیر نیست. قانون باید اجرا شود و از هجمه ها نمی ترسیم.

فقیه شورای نگهبان در خصوص چگونه گذراندن اوقات فراغت خود افزود: با نوه هایم کیف می کنم.

آیت الله مومن در پایان تاکید کرد: مسئولان نظام به فکر مردم باشند و به رهنمود های آقا عمل کنند و خیانت و خلاف نکنند؛ جلوی خلاف کاران را هم بگیرند.

کد خبر 4434959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =