حمایت از واحدهای تولید برای حفظ کیفیت محصولات

مشهد-استاندار خراسان رضوی گفت: لازم است در شرایط اقتصادی فعلی کشور حمایت های لازم از واحدهای تولیدی برای حفظ کیفیت محصولات انجام شود.

به گزارش خبرنگارمهر، علیرضا رشیدیان  بعدازظهر شنبه در دیدار با رئیس سازمان ملی استاندارد در مشهد اظهارکرد: پیش از این پروانه ها برای یک سال صادر می شد و در صورت اخذ ۹۰ امتیاز منفی از سوی واحد تولیدی ،پروانه استاندارد تعلیق و در صورت داشتن ۱۲۰ امتیاز منفی ابطال می شد ، اما اکنون به پیشنهاد خراسان رضوی این پروانه ها سه ساله برای واحدهای تولیدی صادر می شود اما امتیاز منفی همان ۹۰ امتیاز  بوده که مورداعتراض بخش خصوصی است.

وی اظهار کرد : این در حالی است که در شرایط اقتصادی کنونی بیش از هر زمان تدبیر تمهیداتی برای تشویق واحدهای استاندارد و دارای تولید با کیفیت ضروری است و باید بر حفظ کیفیت محصولات نیز تاکید شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: می توان طبق روال قبل در صورتی که امتیاز منفی در یک سال از اعتبار پروانه استاندارد واحد ، به حد تعلیق یا ابطال نرسد ، امتیازات منفی کسب شده صفر شده و به سال بعد منتقل نشوند.راهکار پیشنهادی دیگر آنکه طی سه سال؛ برای سال نخست ۹۰ امتیاز منفی ، سال دوم ۷۰ و سال سوم ۵۰ امتیاز منظور شود و در پایان این سه سال به منظور تشویق واحدهای استاندارد پروانه استاندارد آنها به صورت ۵ ساله با شرایط مطابق سه سال تمدید شود. 

وی بیان کرد: به منظور جلوگیری از موازی کاری دستگاه های اجرایی و با توجه به اهمیت واحدهای تولیدی صنایع غذایی در استان در تفاهمنامه ای بین اداره کل استاندارد و دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیگیری شد.

رشیدیان اظهارکرد: خراسان رضوی با داشتن ظرفیت قابل توجهی از صنایع غذایی نقش مهمی در تامین امنیت غذایی و نیازهای داخلی کشور دارد در عین آنکه از این تولیدات صادرات خوبی هم دارا می باشد.

کد خبر 4436106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =