بودجه پژوهش را صرف بدهی برق ۵ واحد کردیم

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: مجبور شدیم بدهی برق مجتمع تحقیقاتی را از برخی بودجه های پژوهشی پرداخت کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر روز گذشته ۲۹ مهرماه برق پنج مجموعه جهاد دانشگاهی به علت بدهی به اداره برق قطع شد. در مرکز ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران که در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی مستقر است، نمونه های زیستی وجود دارد که در راستای حفظ نمونه ها در این مرکز نیاز به برق است.

پژوهشکده گیاهان دارویی، جهاد دانشگاهی واحد علم و صنعت، پژوهشکده شیمی، پارک علم و فناوری البرز و بخشی از پژوهشگاه رویان در  مجموعه  شهدای جهاد دانشگاهی مستقر هستند که برق همگی این واحدها با هم قطع شده بود.

دکتر حمیدرضا طیبی در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره اظهار کرد: مرکز ذخایر ژنتیکی و زیستی بودجه مستقلی دارد ولی کم است و از طرفی هم باید مرتبا پول برق، آب، گاز را پرداخت کنند.

وی افزود: امسال بودجه در فصل حقوق پرداخت و مستقیم به حساب پرسنل واریز می شود به همین دلیل می بایست پول برق و ... از بخش سایر منابع پرداخت شود که ما بخش تخصیص سایر هم نداریم.

رئیس جهاد دانشگاهی با تاکید بر اینکه در صدد هستیم  این مشکل را برطرف کنیم، گفت: در همین راستا از برخی بودجه های پژوهشی، بدهی برق مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی را پرداخت می کنیم تا نمونه های مرکز ذخایر ژنتیکی و زیستی از بین نرود.

وی افزود: بدین ترتیب روند انجام پژوهش ها کند می شود اما مجبور شدیم از بودجه پژوهشی استفاده کنیم.

طیبی خاطرنشان کرد: واحدهای دیگر که در مجتمع تحقیقاتی هستند قراردادهایی با کارفرمایان خارج از جهاد دارند که آنها هم به موقع نتوانسته اند بر اساس قرارداد پرداختی داشته باشند؛ از این رو به دلیل عدم موفقیت واحدهای جهاد برای وصول مطالبات خود از کارفرمایان، مدتی هزینه برق خود را نتوانستند بپردازند.

وی تاکید کرد: وقتی کارفرمایان بزرگ مطالبات خود را نمی دهند واحد ها هم نمی تواند سهم برق و گاز را بدهند و همین موضوع منجر به تاخیر در پرداختی های برق و گاز و ... می شود.

کد خبر 4437444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =