موبایل قاتل جان سرنشینان خودرو/۴۰ انبار احتکار در اصفهان پلمپ شد

اصفهان - فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: استفاده از تلفن همراه قاتل جان سرنشینان خودرو شده است و باید با فرهنگ سازی به موقع اجازه ندهیم این رفتار اشتباه وخطرناک به عنوان یک فرهنگ جا بیفتد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مهدی معصوم بیگی پیش از ظهر یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان اصفهان اظهار داشت: یکی از افسران شجاع و دلاور نیروی انتظامی اصفهان در روزهای گذشته در راه امنیت این مرز و بوم و مبارزه با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر  به شهادت رسید، ایشان همچون دیگر کارکنان فداکار نیروی انتظامی لحظه‌ای آرامش نداشت تا مردم عزیز کشورمان در آرامش باشند.

وی با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر به عنوان یک ابرآسیب مورد توجه جدی نیروی انتظامی است و اولویت نخست ما محسوب می‌شود، افزود: بیشاز ۲۲ تن انواع مواد مخدر در سال جاری کشف شد که نسبت به مدت گذشته ۴۰ درصد افزایش رشد را شاهد بودیم.

شناسایی و برخورد با حدود ۱۰۰ باند تهیه و توزیع مواد مخدر

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به شناسایی و برخورد با حدود ۱۰۰ باند تهیه و توزیع مواد مخدر ابراز داشت: اصفهان در مبارزه با مواد مخدر نقش ملی و فرا استانی دارد و در سال جاری شاهد شناسایی، کشف و برخورد با تعداد زیادی از باندهای بیش از ۵۰۰ کیلو مواد مخدر توسط نیروی انتظامی بودیم.

وی با بیان اینکه در سال جاری بیش از ۱۲ هزار فروشنده مواد مخدر، توزیع کننده و معتاد متهاجر دستگیر شدند، تاکید کرد: شهادت همکاران نیروی انتظامی، ما را در برخورد با قاچاقچیان مصمم تر می کند و بر سر پیمان خود که جان خود را بر سر امنیت مردم فدا کنیم همواره پایدار هستیم.

سردار معصوم بیگی در ادامه با اشاره به افزایش قانونمندی مردم تاکید کرد: در حوزه راهنمایی رانندگی، رفتار رانندگان در درون و برون شهر در سال جاری قانونمندتر شده است.

وی اضافه کرد: در سال‌های گذشته با اختصاص یافتن درصد ۵۵ درصدی به جان باختگان ناشی از تصادف موتورسیکلت در اصفهان رتبه نخست کشور را در این زمینه داشتیم اما در سال جاری رفتار رانندگی درون شهر در زمینه موتورسیکلت ها ۱۳ درصد قانون‌مندتر شده است.

کاهش ۱۳ درصدی جان باختگان ناشی ازتصادف موتورسیکلت در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان با تاکید بر اینکه جان باختگان ناشی ازتصادف موتورسیکلت در اصفهان از ۵۵ درصد در هفت ماهه سال گذشته به ۴۲ درصد در مدت مشابه امسال رسیده است،  تصریح کرد: البته هنوز با ۳۵ درصد میانگین کشوری فاصله داریم ضمن اینکه استان اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگی کشور باید در این زمینه قانون‌مندتر عمل کنند تا از میانگین کشوری درصد ما پایین تر قرار گرفته و الگوی رفتار فرهنگی در کشور باشیم.

وی با بیان اینکه رفتار قانونمند رانندگان خودرو نیز حدود ۱۰ درصد بهبود یافته است، ابراز داشت: در حوزه برون شهری در مجموع رفتار رانندگان در جاده‌ها ۵ درصد قانونمندتر شده است.

استفاده از تلفن همراه قاتل جان سرنشینان خودرو شده است

سردار معصوم بیگی با تصریح بر اینکه استفاده از تلفن همراه قاتل جان سرنشینان خودرو شده است، تاکید کرد: پیامک دادن با تلفن همراه از صحبت کردن نیز بدتر است و باید با فرهنگ سازی به موقع اجازه ندهیم این رفتار اشتباه وخطرناک به عنوان یک فرهنگ جا بیفتد.

درصد زیادی از جان باختگان تصادفات، ناشی از نبستن کمربند ایمنی عقب است

وی با اشاره به اینکه امروزه تمام خودروها حتی پراید نیز به کمربند ایمنی عقب مجهز هستند و فرهنگ سازی در زمینه بستن کمربند ایمنی توسط سرنشینان عقب خودرو نیازمند فرهنگ‌سازی است، تاکید کرد: درصد زیادی از جان باختگان تصادفات ناشی از واژگونی، مربوط به نبستن کمربند ایمنی سرنشینان عقب است که به همین دلیل به بیرون از خودرو پرتاب می شوند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به آلودگی هوا در در روزهای سرد سال اظهار داشت: عدم معاینه فنی خودرو نوعی حق الناس است چراکه به واقع این عملکرد در سلامتی افراد موثر است و پلیس نیز مطابق قانون با مالکان این خودروها برخورد جدی دارد.

فعالیت قرارگاه مبارزه با سرقت در استان اصفهان

وی به اقدامات پلیس در حوزه سرقت اشاره و گفت: قرارگاه مبارزه با سرقت در استان اصفهان فعال شده است و بحث مبارزه با سارقان را با اقتدار دنبال می‌کنیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه ۹۴ باند سرقت در استان متلاشی شده است که بیشترین مورد به ترتیب فراوانی سرقت از منازل، داخل خودرو، سایر اماکن، عنف و احشام بوده است، گفت: سارقان دستگیر شده در سال جاری نسبت به مدت مشابه بیش از ۲۰ درصد و اموال مکشوفه از سارقان نیز بیش از ۱۵۰ درصد افزایش داشته است  و این نشان از کاهش فاصله میان وقوع و کشف سرقت دارد.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه بدین ترتیب بیش از ۳۷ میلیارد تومان اموال سرقت شده به مردم بازگشته است، اظهار داشت: در سال جاری مبارزه با باندهای قاچاق کالا و ارز بیش از ۵۰ درصد و افزایش طرح های سراسری در این ارتباط ۴۲ درصد افزایش داشت و ارزش ریالی کالاهای مکشوفه نیز بالغ بر ۷۵ میلیارد تومان بوده است.

افزایش ۱۴ درصدی کشف جعل و ۳۰ درصدی کلاهبرداری در هفت ماهه نخست سال

وی به افزایش ۱۴ درصدی کشف جعل و ۳۰ درصدی کلاهبرداری در هفت ماهه نخست سال اشاره و بیان داشت: در این نوع موضوعات فرصت های ارتکاب جرم را خود شهروند در اختیار مجرم می گذارد و بر این اساس اگر مردم مراقب بوده و طمع و اطمینان بیجا به افراد نداشته باشند کاملا قابل کنترل است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با تاکید بر اینکه انهدام باندهای کلاهبرداری در سال جاری ۲۴ درصد افزایش داشته است، ادامه داد:  کشفیات پلیس در حوزه جعل ۱۷ درصد و در زمینه کلاهبرداری ۴۲ درصد افزایش داشته است اما نیازمند مشارکت و مراقبت مردم در این زمینه هستیم.

پلمپ بیش از ۲۵۰ انبار احتکار کالا در سطح استان

وی در ارتباط با کشفیات احتکار  در استان اصفهان نیز گفت: در این راستا۲۵۰ انبار کالا در سطح استان مورد بررسی قرار گرفت و بیش از ۴۰ انبار احتکار پلمپ و برخورد با مالکان انجام شد.

سردار معصوم بیگی با توجه به سرقت مسلحانه از طلافروشی میدان امام علی (ع) در ماه گذشته گفت: با اقدام ویژه ماموران نیروی انتظامی سه سارق متواری به استان های مجاور با اقدامات فنی، اطلاعاتی و پلیسی دستگیر وطلاهای سرقتی به ارزش  یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کشف شد.

افزایش دو برابری دریافت ویزای اصفهانی‌ها برای سفر به کربلا در اربعین

وی در سال جاری حدود دو میلیون نفر به پیاده روی اربعین رفتند که در سال گذشته نیز همین میزان سفر را در کشور شاهد بودیم، ابراز داشت: در سال گذشته در اصفهان این رقم ۷۰ هزار نفر بوده است که امسال به ۱۵۰ هزار نفر رسیده است و جای شگفتی و تقدیر دارد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان داشت: این نشان از تدین مردم اصفهان دارد که سبقه آنها نیز نشان از همین امر دارد و بر این اساس در کشور رتبه نخست را در این زمینه نیز داریم.

افزایش ۱۲۶ درصدی افزایش وقوع جرم در فضای مجازی

وی با اشاره به افزایش ۱۲۶ درصدی افزایش وقوع جرم در فضای مجازی تاکید کرد: کشف نیروی انتظامی نیز در همین زمینه ۷۰ درصد افزایش یافته است

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه این موضوع از مواردی است که با هوشیاری و آگاهی مردم قابل کنترل و کاهش است، تصریح کرد: برداشت اینترینتی غیرمجاز از حساب های بانکی کماکان رتبه نخست  این نوع جرائم را دارد و در رتبه بعدی کلاهبرداری رایانه ای و مزاحمت های اینترنتی قرار دارد.

وی ابراز داشت: در هفت ماهه نخست سال جاری ۷۰۰ هزار نفر با ۱۱۰ تماس گرفتند و درخواست کمک و مساعدت از نیروی انتظامی را داشتند که نسبت به مدت مشابه دارای افزایش است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه همچنین  ۱۰۰ هزار نفر در ماه مورد آموزش همگانی پلیس قرار می گیرند، گفت: ۷۳  درصدپرونده های کلانتری و پاسگاه ها که به حوزه مشاوره و مددکاری اجتماعی ارجاع شد، منجر به صلح شده است و افزایش یک درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

کد خبر 4454797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =