۹۵۰ معتاد بهبودیافته در البرز آموزش کسب‌وکار فرا گرفتند

کرج - مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: ۹۵۰ معتاد بهبودیافته این استان آموزش مدیریت کسب‌وکار و آماده‌سازی شغلی را فراگرفتند.

اسدالله حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان این مطلب که ۹۵۰ معتاد بهبودیافته این استان آموزش مدیریت کسب‌وکار و آماده‌سازی شغلی را فراگرفته‌اند، اظهار کرد: ۲۶۲ معتاد بهبودیافته نیز با معرفی کارفرمایان دارای شغل ثابت شدند .

وی با اشاره به اینکه ۱۴۰ نفر از این افراد از طریق مراکز توانمندسازی و جامعه‌پذیری سامان یافتند، گفت: همچنین تعدادی از رها شدگان از دام اعتیاد نیز برای دریافت وام خوداشتغالی معرفی‌شده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان البرز با اشاره به اینکه  ۱۲۰ مرکز ترک اعتیاد دولتی و خصوصی در البرز فعال است، افزود: از این تعداد شش مرکز به‌صورت تخصصی به زنان معتاد  و ۱۱۴ مرکز نیز به مردان معتاد خدمات ارائه می‌دهد.

مدیرکل بهزیستی البرز در بخش دیگری با اشاره به نقش مهم زنان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار در جامعه، افزود: به‌منظور به حداقل رساندن مشکلات و مسائل این قشر، سازمان بهزیستی به آنان خدماتی را ارائه می‌دهند.

وجود یک هزار و ۹۱۶ زن سرپرست خانوار در البرز

حیدری بابیان اینکه پرداخت تسهیلات خوداشتغالی و مشاغل خانگی به مددجویان تحت پوشش بهزیستی ضروری است، گفت:  این امر گام مهمی در خودکفایی زنان به شمار می‌رود.

وی بیان کرد:  بهزیستی برای خودکفایی مددجویان در حوزه توان‌بخشی اشتغال، طرح‌های توانمندسازی، ارائه خدمات در مراکز روزانه، ارائه تجهیزات توان‌بخشی، ارائه خدمات مستمر را ارائه می‌دهد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز ادامه می‌دهد: در حال حاضر تعداد یک هزار و ۹۱۶ زن سرپرست خانوار و با احتساب اعضای تحت پوشش آن‌ها حدوداً چهار هزار نفر تحت پوشش دفتر توانمندسازی خانواده وزنان هستند و از مجموع خدمات مستمر و غیرمستمر در راستای حمایت و ارتقا توانمندی‌های موجود بهره‌مند می شوند.

حیدری ادامه داد: بستر ایجاد اشتغال از طریق پرداخت تسهیلات، تشکیل گروه‌های همیار و وام‌های کارفرمایی و غیره فراهم‌شده تا از این طریق اشتغال پایدار تحقق یابد.

طی شش‌ماهه سال جاری ۹۳۵ میلیون تومان وام به ۴۷ نفر مددجو پرداخت‌شده استوی اضافه کرد: طی شش‌ماهه سال جاری ۹۳۵ میلیون تومان وام به ۴۷ نفر مددجو پرداخت‌شده است.

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: در بخش وام بودجه اختصاص‌یافته به بهزیستی البرز حدود ۱۱ میلیارد تومان است.

حیدری افزود: تاکنون بهزیستی ۸۱۴ نفر از متقاضیان دریافت وام را به بانک‌ها معرفی کرده و به‌نوبت وام دریافت می‌کنند.

وی تأکید کرد: فرآیندهای طی شده در راستای توانمندسازی به‌صورت مرحله‌ای و با ابزارهای موجود ازجمله کمی سازی سطوح توانمندی موجود، پایش سالیانه خدمات ارائه‌شده و بررسی طرح کمکی تدوینی مورد ارزیابی و در صورت نیاز موردبازنگری قرار می‌گیرد.

کد خبر 4458197

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =