پیگیری تخصیص دائمی آب سد ۱۵خرداد برای مصارف صنعتی در دستورکار است

اراک- استاندار مرکزی گفت: پیگیری برای تخصیص دائمی آب سد پانزده خرداد دلیجان، برای مصرف صنایع شهرستان های محلات و دلیجان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده شامگاه روز سه‌شنبه در پنجمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: طی چند روز گذشته جلسه ای با معاون امور آب وزیر نیرو در تهران تشکیل شد که در این جلسه مباحثی در زمینه وضعیت آب استان مطرح گردید.

وی افزود: از جمله موارد مطرح شده در جلسه با معاون وزیر نیرو، موضوع پیگیری تخصیص دائمی آب سد پانزده خرداد برای مصارف صنعتی استان بود.
 
آقازاده بیان داشت: همچنین قرار شد که در این مورد با وزیر نیرو مذاکره شود که در این رابطه معاون وزیر در امور آب قول داد که برای تحقق این مهم مساعدت‌های لازم را انجام دهد.

استاندار مرکزی بیان داشت: البته در این خصوص علاوه بر پیگیری استانداری لازم است مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان و فرمانداران شهرستان های دلیجان و محلات نیز پیگیر این موضوع باشند تا این مهم تحقق پیدا کند که می‌تواند در زمینه وضعیت آبی استان  کمک خوبی  باشد.

استاندار مرکزی در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: در سال آبی جدید بیش از دو برابر بلند مدت ۵۰ ساله در استان مرکزی بارندگی ثبت شده است که در واقع یک نعمت بزرگ الهی است که باید به فال نیک گرفته شود و خدا را شکر کرد.

وی تصریح کرد: البته این اصلا به این معنا نیست که هر چقدر می خواهیم از آب استفاده کنیم، بلکه باید همچنان الگوی مصرف را با هدف حفاظت از منابع آب استان، هر خانواده و همه دستگاه‌ها مد نظر داشته باشند و موضوع صرفه‌جویی با جدیت بیشتر در دستور کار قرار گیرد.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: فرمانداران نیز در شهرستان ها نسبت به تشکیل جلسات شورای حفاظت از منابع آب حساسیت داشته باشند و ضمن تشکیل جلسات حتما در مورد پیگیری مصوبات جلسات نهایت دقت را اعمال کند.

کد خبر 4469950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =