مناسب‌سازی۲۷ درصد فضاهای فرهنگی و آموزشی استان سمنان ویژه معلولان

سمنان - مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه در تلاش برای ایجاد برابری و شرایط همسان استفاده معلولان از خدمات شهری هستیم، گفت: ۲۷ درصد فضاهای فرهنگی و آموزشی در استان مناسب‌سازی شده است.

علیرضا ایزدپور در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه ۲۷ درصد فضاهای فرهنگی و آموزشی در استان سمنان مناسب‌سازی شده است، ابراز داشت: برای این منظور جلسات بسیاری در استان با محوریت فرمانداری‌ها برگزار می‌شود و طی آن در تلاش برای مناسب‌سازی اماکن عمومی برای ارائه خدمات بهتر به معلولان هستیم.

وی ضمن بیان اینکه مناسب‌سازی مبلمان شهری برای معلولان در استان سمنان ۳۰ درصد است، اضافه کرد: در بین شهرهای استان، سمنان با ۴۵ درصد توانست بیشترین مناسب‌سازی اماکن را برای معلولان ایجاد کند.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه بالغ‌بر ۱۲ هزار معلول تحت حمایت این سازمان هستند، ابراز داشت: از این تعداد هفت هزار و ۳۶۹ نفر از معلولان زن و چهار هزار و ۶۴۷ نفر را مرد تشکیل می‌دهد که این تعداد معلولیت‌های جسمی، حرکتی، بینایی، ذهنی روانی، شنوایی و صوت و گفتار رادارند.

ایزد پور در پاسخ به این پرسش که تعداد معلولیت‌های مادرزادی و ژنتیکی چند در صد است، تصریح کرد: از بین معلولان ۴۵ درصد دارای معلولیت مادرزادی و شش درصد معلولیت ژنتیک دارند که در صورت راه‌اندازی بنیاد ژنتیک در شاهرود امیدواریم این موارد به حداقل کاهش پیدا کند.

وی در پاسخ به این پرسش که چه میزان برای توانمندسازی معلولان کار انجام‌شده است، اضافه کرد: این مهم از جمله اهدافی است که در این سازمان به طور جد پیگیری می‌شود و طی ۹ ماه امسال به ۲۵۲نفر در این راستا تسهیلات خود اشتغالی پرداخت‌شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ۱۲ آذرماه به نام روز جهانی افراد دارای معلولیت با شعار توانمندسازی افراد دارای معلولیت و حصول اطمینان از فراگیر سازی و برابری نام‌گذاری شده است.

کد خبر 4472612

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =