نگاه های سیاسی در ستاد اقتصاد مقاومتی جایگاهی ندارد

قزوین- رئیس کل دادگستری قزوین گفت: در ستاد اقتصاد مقاومتی سیاسی کاری جایگاهی ندارد و نخواهیم گذاشت نگاه های سیاسی این ستاد را از اهداف اصلی خودبرای رفع موانع و مشکلات حوزه اقتصادی دور کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام نورالله قدرتی در حاشیه بازدید اعضاء ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری قزوین از ۳ واحد تولیدی در شهر محمدیه اظهار کرد: همه تلاش های ما برای ایجاد امنیت در حوزه های مختلف کشور است و یکی از عوامل مهم ایجاد امنیت اعم از اقتصادی، اجتماعی، روانی و شغلی گردش چرخ اقتصاد و صنعت در کشور است و اگر ما بخواهیم جرائم و آسیب های اجتماعی کاهش پیدا کند باید به دنبال رونق اقتصادی باشیم.

رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری قزوین در ادامه خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی استان مستمر مشکلات حوزه صنعت و تولید را در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی پیگیری می کند و در این خصوص اهتمام ویژه ای دارید و امیدواریم بخش عمده ای از موانع و مشکلات صنعت استان در این ستاد حل و فصل شود.

رئیس کل دادگستری قزوین با بیان اینکه امروز دشمن جنگ اقتصادی را آغاز کرده است تاکید کرد: باور داریم که بخشی از مشکلات اقتصادی کشور به دلیل فشار ها و تحریم های دشمنان است اما با بررسی ها و بازدید هایی که داشته ایم به این تنیجه می رسیم که بخش زیادی از مشکلات اقتصادی، موانع تولید و صنعت با وحدت و همدلی مسئولان قابل گره گشایی است و یکی از اهداف اصلی ستاد اقتصاد مقاومتی همین است که با بهره گیری از توان داخلی بتوانیم در مقابل فشار های دشمنان ایستادگی کنیم.

حجت الاسلام قدرتی تصریح کرد: دادگستری استان به دنبال حمایت قضایی از بخش صنعت است و این موضوع به همه حوزه های قضایی استان نیز طی بخشنامه ای ابلاغ شده است که به هیچ عنوان احکام قضایی موجب تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی نشود.

مقام ارشد قضایی استان تشریح کرد: به محض تشکیل پرونده در تمام حوزه های قضایی استان در خصوص مراکز تولیدی و صنعتی مراتب به حوزه ریاست و دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی اعلام می شود و قبل از ارجاع پرونده های مذکور به محاکم در راستای حل و فصل از طریق سازش و یا داوری تلاش های لازم صورت می پذیرد.

وی افزود: پرونده های تشکیل شده در این حوزه به منظر تسریع در رسیدگی و رسیدگی تخصصی در شعبات ویژه و توسط قضات مجرب مورد رسیدگی قرار می گیرد تا در کم ترین زمان مشکلات بخش صنعت حل شود تا خللی در چرخه تولید وارد نشود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: در ستاد اقتصاد مقاومتی سیاسی کاری جایگاهی ندارد و اهداف فراجناحی است و نخواهیم گذاشت نگاه های سیاسی این ستاد را از اهداف اصلی خود که همان رفع موانع و مشکلات حوزه اقتصاد، سرمایه گذاری، تولید و صنعت است دور کند.

در این بازدید رییس کل دادگستری استان قزوین، دادستان مرکز استان، معاونین قضایی رئیس کل دادگستری، معاون اقتصادی استاندار، بازرس کل استان، رئیس دادگستری شهرستان البرز، رئیس دادگستری و دادستان محمدیه، شهردار و اعضای شورای شهر محمدیه حضور داشتند که از ۳ شرکت در بخش محمدیه بازدید کردند.

کد خبر 4476771

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha