«خراسان» انتشار بیست‌هزارمین شماره خود را جشن گرفت

کهن‌ترین روزنامه محلی کشور که البته ۲۰ سال است که در سطح ملی منتشر می‌شود، امروز بیست هزارمین شماره خود را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین روزنامه خراسان در اول تیر ۱۳۲۸ به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی محمدصادق تهرانیان در چهار صفحه قطع کوچک با شعار رسمی «برادر جان خراسان است اینجا / سخن گفتن نه آسان است اینجا» منتشر شد و اکنون در آستانه هفتاد سالگی خود عنوان کهن‌ترین روزنامه محلی کشور را نیز یدک می‌کشد.

این روزنامه امروز دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ با انتشار ویژه‌نامه‌ای در ۱۶ صفحه بیست هزارمین شماره خود را جشن گرفت. مدیر مسئول فعلی این روزنامه محمد سعید احدیان است و سردبیری آن را سیدعلی علوی بر عهده دارد.

«خراسان» تا سال ۱۳۷۷ در سطح استانی منتشر می‌شد، اما از مورخ ۵ بهمن ۱۳۷۷ با چاپ همزمان در تهران و مشهد تصمیم به پوشش کل ایران گرفت، هرچند که رویکرد این روزنامه توجه ویژه خبری به استان‌های شرقی کشور یعنی خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان است و در هر شماره صفحاتی ویژه این استان‌ها دارد. این روزنامه همچنین ضمیمه‌های هفتگی نیز دارد.

انتشار «خراسان» جریان رسانه‌ای نوینی را راه انداخت و باعث شد تا استان‌های دیگر نیز به فکر انتشار روزنامه‌ای مخصوص به خود بیفتند

صاحب امتیاز فعلی این روزنامه موسسه فرهنگی و هنری خراسان است. این موسسه در سال ۱۳۸۰ تاسیس و صاحب امتیاز روزنامه خراسان شد. پیشتر امتیاز این روزنامه در اختیار بنیاد شهید بود. در حال حاضر اعضای هیات امنای این موسسه برای دوره‌های ۵ ساله از طرف دفتر رهبر معظم انقلاب منصوب می‌شوند.

هرچند که خراسان امروز انتشار بیست هزارمین شماره خود را جشن گرفت، اما مانند دیگر رسانه‌های چاپی این روزها وضعیت مناسبی ندارد و زمزمه‌هایی مبنی بر پرداخت با تاخیر دستمزد خبرنگارانش به گوش می‌رسد.

کد خبر 4500280

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =