۶۵۰ هزار خانواربهزیستی مسکن مناسب ندارند/تامین مسکن طی ۵ سال

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه ۶۵۰ هزار خانوار تحت پوشش مسکن مناسب ندارند ، گفت: برنامه ریزی کردیم که طی ۵ سال مشکل مسکن مددجویان را برطرف کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین نحوی نژاد گفت: در بودجه سال آینده رقم مناسبی را برای مسکن معلولان پیشنهاد کرده ایم که امیدواریم به تصویب برسد و دراین صورت ۵ هزار مسکنی که در دست ساخت است به ثمر می رسند و آماده می شوند.

وی گفت:تصویب بودجه سال ۹۸ باعث می شود که مسکن سازی در ۵ سال گذشته سالی استثنایی شود.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار  خانوار دارای فرزند معلول تحت پوشش هستند، گفت: ۲۰۰ هزار خانوار زن سرپرست هم تحت حمایت هستند که در مجموع یک میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند که براساس مطالعات انجام شده ۶۰ درصد این افراد دارای مسکن مناسب نیستند که حدود ۸۰۰ هزاز خانوار را شامل می شود.

وی گفت: تا کنون ۱۵۰ هزار نفر از این افراد دارای مسکن شدند و برای مابقی نیزطی زمان بندی انجام شده طی ۵ سال احداث و واگذار می شود که البته قسمت اعظم آن با کمک افراد خیر ایجاد می شود.

نحوی نژاد در مورد مستمری معلولان تاکید کرد: یکی از دغدغه هایی که خانواده ها دارند مستمری معلولان است که البته سال ۹۶ مستمری ها ۳.۵ برابر افزایش یافت اما با توجه به اینکه در کل پایه مستمری کم است خیلی به چشم نیامد و بدلیل وضعیت اقتصادی امسال مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم در سال ۹۸ بتوانیم متناسب با تورم میزان مستمری ها را افزایش دهیم.

به گفته وی، طی ۹ ماهه سال جاری ۵۰۰ هزار نفر پشت نوبتی تحت پوشش سازمان قرار گرفتند این درحالی است که از اول انقلاب تا سال ۹۷ ۳۲۵ هزار مستمری بگیر تحت حمایت بودند.

وی افزود: با توجه به مشکلات مردم در حال حاضر حدود ۱۵۰ هزار خانواده پشت نوبت هستند که تلاش می کنیم در سال آینده این افراد را نیز تحت پوشش ببریم.

کد خبر 4504280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =