سو استفاده جنسی از کودکان و افزایش تمایل به خودکشی در بزرگسالی

یافته‌های جدید محققان انگلیسی از ارتباط مستقیم افزایش تمایل به خودکشی در بزرگسالانی که در دوران کودکی مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند، خبر می‌دهد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از گاردین، بنابر یافته های جدید انگلستان، افرادی که در دوران کودکی در معرض سو استفاده جنسی، جسمی و عاطفی قرار گرفته اند دو تا سه مرتبه بیش تر از بزرگ سالان تمایل به خودکشی دارند.

به علاوه افرادی که در ایام کودکی در معرض سو استفاده های جسمی و عاطفی بوده یا مورد بی توجهی از سوی خانواده و جامعه قرار گرفته اند، ۲.۵ برابر بیش تر از کسانی که در بزرگسالی این موارد را تجربه کرده اند، تصمیم به کشتن خود گرفته اند.

یافته ها از تاثیرات منفی سو استفاده از کودکان بر سلامت روان آنها خبر داده و بنابر اعلام موسسه خیریه فعال در زمینه خودکشی، ۷۰ درصد افرادی که به مورد سو استفاده شدن در جامعه فکر کرده، این اتفاق را تجربه کرده اند.

ماریا پاناجیوتی استاد دانشگاه منچستر و از نویسندگان این مطلب می گوید: از هر سه بزرگ سال یک نفر در دوران کودکی مورد سو استفاده جنسی قرار گرفته است. این آمار واقعیت روشنی از ارتباط سو استفاده از کودکان و افزایش احتمال خودکشی در بزرگسالی را نشان می دهد.

وی ادامه می دهد: این نتایج بر اساس بررسی ۶۸ مطالعه تحقیقاتی از کشورهای آمریکا، کانادا، ایتالیا و انگلیس است که ۲۱۶ هزار و ۶۰۰ بزرگسال نیز مورد بررسی قرار گرفته اند.

روانشناسانی که بر روی بیماریهای سلامت روان کودکان و نوجوانان فعالیت میکنند نسبت به آسیبهای سو استفاده از کودکان و تاثیر آن در بزرگسالی هشدار داده اند.

به عقیده آنان بسیاری از کودکانی که مورد تجاوزهای جنسی یا عاطفی قرار می گیرند، توانایی بازسازی دوباره زندگی خود را نداشته و در سنین بالاتر اقدام به خودکشی میکنند.

گد فیلین یکی از روانشناسان بریتانیایی در این باره می گوید: سو استفاده از کودکان و  تاثیر آن در بزرگسالی نسبت به افزایش آمار خودکشی امر جدیدی نیست.

به گفته این روانشناس، ۷۰ درصد کودکانی که با مراکز حمایتی تماس می گیرند، از مورد سو استفاده جنسی، احساسی، مالی و مورد بی توجهی قرار گرفته شدن خبر داده اند.

این در حالی است که بسیاری از این افراد درصورت کمک مراکز حمایتی و درمانی می توانند به زندگی بازگشته و از خودکشی دست کشند.

کد خبر 4508401

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =