«باغبان شب» قدم به کتابفروشی‌ها گذاشت

رمان وحشت «باغبان شب» نوشته جاناتان اُکسیه با ترجمه بیتا ابراهیمی توسط نشر پیدایش منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر،‌ رمان وحشت «باغبان شب» نوشته جاناتان اُکسیه به‌تازگی با ترجمه بیتا ابراهیمی توسط انتشارات پیدایش منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این کتاب که برای نوجوانان نوشته شده، در سال ۲۰۱۵ به عنوان برگزیده انجمن ادبی بین‌المللی آمریکا و برگزیده انجمن کتابخانه‌های کانادا معرفی شد. از این کتاب ترجمه دیگری به قلم آرزو قلی‌زاده توسط نشر پرتقال هم در بازار نشر عرضه شده است.

داستان «باغبان شب» از این قرار است که کیپ و مولی، خواهر و برادری ایرلندی هستند که پدر و مادرشان آن‌ها را رها کرده‌اند. این دو برای خدمتکاری به قصری قدیمی می‌روند که بزرگ و مرموز است و رازهای زیادی را در خود جا داده است.

مهم‌ترین اتفاقی که در قصر مرموز می‌افتد،‌ رفت و آمد شبانه و پنهانی مردی است که به باغ می‌رود و از یک درخت مراقبت می‌کند؛ درختی که گویی می‌تواند آدم‌ها را به آرزوهایشان برساند. اما این درخت در عوض برآورده کردن آرزو، چیزی می‌خواهد؛ تکه‌ای از روح فرد آرزوکننده را...

رمان «باغبان شب» در ۵۶ فصل نوشته شده که در ۳ بخش تقسیم شده‌اند. بخش اول داستان «ورود»، بخش دوم «تعقیب» و بخش سوم «خروج» نام دارد.

در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم:

دهان دخترک مثل نوک سنجاق جمع شد. جیغ کشید: «باشه! می‌رم سراغ داستان‌های خودم!» لگدی به سطل مولی زد و آب کثیف کف سالن راه افتاد.

«پنی صبر کن!»

اما دخترک به سرعت رفته بود. مولی سطل را صاف کرد و مشغول خشک کردن زمین شد. از فکر اینکه با این وضع بد از دخترک جدا شود، متنفر بود و به خودش گفت که دختر یک ساعت دیگر برمی‌گردد و بحث‌شان را فراموش کرده است و آنها می‌توانند باقی روز را درباره شاهزاده‌ها و غول‌ها با هم صحبت کنند. اما وقتی بیشتر فکر کرد،‌ امید خودش هم بر باد رفت. می‌دانست که همه داستان‌های دنیا هم این واقعیت را تغییر نمی‌دهند که پنی در چنین جای وحشتناکی گیر افتاده است. مولی این افکار را از سرش بیرون کرد. به خودش گفت که دختر اوضاعش خوب است. او خانواده‌ خودش را دارد. یک خانه دارد. یک زندگی پر از کتاب داستان و شکلات و جواهر و کیسه‌های پر از پول دارد.

ساعت‌ها سپری شدند، اما پنی برای آشتی نیامد. مولی به کارهایش ادامه داد و گاهی اوقات به مخفیگاه‌های محبوب دخترک نگاهی می‌انداخت. به آشپزخانه سر زد. به کمد زیر پله‌ها، زیر تختخواب‌ آلیستر، حتی به طبقه خدمتکاران. اما پنی را پیدا نکرد.

این کتاب با ۴۳۶ صفحه مصور، شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۴۶ هزار تومان منتشر شده است.

کد خبر 4517220

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =