تشییع شهدای حادثه تروریستی در شهرستان های اصفهان

اصفهان - نسیم شهادت در سرتاسر اصفهان پیچید و مردم استان با تشییع پیکر شهدا نشان دادند که پای انقلاب ایستاده اند.

خبرگزاری مهر – گروه استانها: اینجا سرزمین همت است از شهرضا، سرزمین خرازی‌ها، ردانی‌پورها و میثمی‌هاست از شهر اصفهان، اینجا میهن شهید احمد کاظمی‌هاست.

آری؛ اینجا سرزمین سرداران ایران است که هر یک از گوشه‌ای از استان اصفهان نقشی بی بدیل در دوران دفاع مقدس داشتند، اینجا سرزمین مردمی است که ۳۳۰ شهید را در یک روز تشییع کردند که تنها نیمی از شهدای عملیات بودند، مردمی که همان‌روز بار دیگر پا به پای فرزندانشان تا پای اتوبوس‌های خاکی جبهه‌ها رفتند و پیشانی بند یا زهرا (س) و یا حسین (ع) برای ادامه راه شهادت بر سر فرزندانشان بستند، چند روز بعد نیز تشییع ۳۳۰ شهیدشان تکرار شد، اینجا رشادت و شهادت هرگز تمام شدنی نیست.

دیروز و امروز نسیم شهادت بار دیگر در سرتاسر استان اصفهان پیچید و اصفهان یک تنه جلوه‌ای بی‌بدیل از شکوه و اقتدار ایران اسلامی را در چشم جهانیان به تصویر کشید.

دلاورمردان مدافع حریم امنیت بر روی دست‌های مردم اصفهان تا گلستان شهدا سفر کردند

دلاورمردان مدافع حریم امنیت بر روی دست‌های مردم تا گلستان شهدا سفر کردند، گویی شهید خرازی، کاظمی، قوچانی، تورجی زاده، میثمی‌ها، شیروانی، یخچالی‌ها و دوستانشان به پیشواز  آمدند تا پنج شهید اصفهان را از دستان یک ایران جمعیت تحویل بگیرند و مابقی شهدا را برای سفر به زادگاهشان با سلام و صلوات بدرقه کنند.  

یاران خرازی دیروز در میان صف ۵ کیلومتری مردم شهر اصفهان که برای وداع از میدان بزرگمهر تا گلستان شهدا را با پای پیاده طی کردند به چادگان، آران و بیدگل و کاشان، خمینی شهر، شهرضا، شاهین شهر، فلاورجان، نجف آباد و دیگر شهرسهای استان سفر کردند.

امروز پیکر مطهر داوود میرزایی با حضور گسترده مردم شهرستان چادگان تا حرم حضرت عبدالله ابن زید حسنی تشییع و وی در زادگاهش در روستای علی عرب از توابع بخش مرکزی چادگان به خاک سپرده شد. 

معاون آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با بیان اینکه مردم، رهبری و امکانات کشوری سه مولفه قدرت ایران هستند، گفت: نیروهای مسلح ما مقتدرترین نیروها و مجهزترین امکانات را دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالعلی گواهی ظهر یکشنبه در مراسم بزرگداشت ۲۷ شهید مدافع  حریم امنیت در گلستان شهدای اصفهان اظهار داشت: اصفهان در همه عرصه‌های دینی، ملی و مذهبی پیشگام و پیش قدم بوده است، پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از شخصیت‌ها و بزرگان اصفهان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشتند تا اینکه هشت سال جنگ تحمیلی آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: در جنگ تحمیلی نخستین پاسدارانی که در مرزها حضور پیدا می‌کنند، پاسداران اصفهانی بودند که از خود درطول جنگ رشادت های زیادی را نشان دادند .

معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا گفت: در عرصه مقابله با فتنه گران اصفهان حرف اول را می‌زند و در جبهه مبارزه برون مرزی نیز ن سرآمد است و امروز نیز شاهد انقلاب تازه‌ای هستیم و در روزهای آغازین دهه پنجم انقلاب ۲۷ شهید تقدیم انقلاب شدند.

گواهی ابراز داشت: به طور قطع همانطور که فرمانده سپاه فرمودند زمان طولانی نمی‌گذرد که دشمنان به سزای عمل خود می‌رسند.

تشییع شهدای مدافع امنیت در شاهین شهر و خمینی شهر

پیکر شهید علی خادم نیز امروز به سمت امامزاده سید محمد خمینی‌شهر  تشییع و سپس در گلزار شهدای این امامزاده خاکسپاری  شد،  روح‌الله بابایی شهید شاهین شهری است که توسط مردم روستاهای ونداده، وزوان، میمه، زیادآباد، ازان و حسن رباط  تشییع شد و در زادگاهش در میمه به خاک سپرده شد.

امروز پیکر شهیدان ابراهیم براتی و یحیی براتی از شهدای شهر درچه شهرستان خمینی شهر به سمت گلزار شهدای محله احمدآباد بر روی دستان مردم تشییع و در این گلزار به خاک سپرده شد، مردم خمینی شهر مهمان دیگری نیز داشتند و شهید حسنعلی ترکیان از دیگر شهدای شهر درچه را به سمت گلزار شهدای محله ولاشان تشییع و در این مکان به خاک سپردند.

مردم شهرضا نیز از عصر روز گذشته میزبان دو شهید مدافع امنیت بودند.

شب گذشته مردم شهرضا در بیت‌الاصغر شهرضا از دو شهید مدافع امنیت خود استقبالی گسترده کردند و تابوتهای پرچم پوش شهدا را گلباران کردند.

امروز  از ساعت ۹ صبح، مراسم تشییع شهیدان «پناه‌پوری» و «قبادپناه» از میدان تاسوعا به سمت گلزار شهدای شهرستان شهرضا تشییع و پیکر پاک این دو شهید در گلزار شهدای شهرضا به خاک سپرده می شود.

تشییع دو شهید مدافع حریم امنیت  سمیرم

همچنین صبح امروز یکشنبه پیکر مطهر سرهنگ دوم شهید مهدی نوروزی و سرگرد شهید محمد صابری دو شهید مدافع حریم امنیت سمیرم با حضور گسترده مردم این شهرستان به سمت گلزار شهدای این شهرستان تشییع شد که پیکر شهید صابری در این مکان خاک سپاری و پیکر مطهر شهید مهدی نوروزی پس از تشییع، در گلستان شهدا روستای چهارراه و سادات آباد به خاک سپرده شد.

خوروبیابانکی‌ها دیروز و امروز نیز برای شهدای خود سنگ تمام گذاشتند، امروز پیکر پاک پاسدار شهید عباس کوهی صبح امروز با حضور گسترده مردم خور و بیابانک تشییع و در زادگاهش روستای ابراهیم آباد به خاک سپرده شد.

امروز همچنین مراسم تشییع پیکر شهیدان حیدر براتی، سعید سلیمی و روح الله بابائی  نیز با حضور امام جمعه نجف آباد، مسئولان این شهرستان، خانواده شهدا و مردم نجف آباد از محل واحد فرهنگی بنیاد شهید نجف آباد تا باغ ملی تشییع و سپس پیکر این سه شهید برای خاکسپاری به زادگاهشان منتقل شد.

 ۲ تن از شهدا متعلق به لشکر ۱۴ امام حسین(ع) و شهید سوم متعلق به لشکر هشت نجف اشرف هستند که دو تن از شهدا به نام‌های سعید سلیمی و حیدر براتی برای خاکسپاری به زادگاهشان روستای افجان و آبگرم در شهرستان تیران و کرون و شهید روح الله بابائی نیز به میمه انتقال یافتند.

فلاورجان از قافله شهدای مدافع امنیت دو مهمان داشت

فلاورجان نیز امروز و دیروز  از قافله شهدای مدافع امنیت دو مهمان گرامی داشت، صبح امروز پیکر مطهر  شهید محسن صفری و شهید تقی مهرابی با حضور گسترده مردم انقلابی و شهیدپرور  فلاورجان، در این شهرستان از میدان انقلاب فلاورجان به سمت زادگاه شهیدان (روستای دستچی و کافشان) تشییع و در گلزار شهدای این روستاها به خاک سپاری شد.

خاک شهید پرور کاشان و آران و بیدگل دیار مومنان امروز چهار شهید گلگن کفن را در آغوش کشید، کاشی‌ها برای استقبال از  شهیدان خود سیدابوالفضل موسوی، سیدثارالله موسوی و ابوالفضل صیادی نشلجی، میثم عبدالله زاده سنگ تمام گذاشتند و جمعیتی بی نظیر در مسیر تشییع این شهدا به چشم می خورد.

صبح امروز اهالی روستای طالجرد و اعضای هیئت امنا و خادمان امامزاده سید محمد(ع) طالجرد به همراه مردم این شهر پیکر پاک شهید حسین قدیری را با پای پیاده برای تدفین در روستای کفران  شهر جرقویه که این شهید مدافع وطن از اهالی این روستا بوده است تشییع و سپس به خاک سپرده شد.

عطر شهادت در کاشان پیچید  

سیدابوالفضل موسوی، سیدثارالله موسوی و ابراهیم صیادی نشلجی سه شهید کاشانی هستند که در حادثه تروریستی زاهدان به درجه شهادت نائل گشتند.

مشاور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز داشت: دشمن بداند ما به پای انقلاب، نظام و رهبری خود ایستاده ایم به نحوی که پیشتاز امت های اسلامی است و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم.

سردار حسین دقیقی صبح یکشنبه در مراسم تشییع پیکر شهدای کاشانی مدافع وطن ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از پاسداران در حمله تروریستی در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: دشمنان با برگزاری کنفرانس ها و برنامه های مختلف سعی در ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد اما بدانند به لطف خدا، رهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی و توانایی و پشتکار رزمندگان این مرز و بوم در تمامی اهداف شوم خود ناکام می مانند.

وی با بیان اینکه تشخیص یک خودرو حامل مواد منفجره کاری سخت و پیچیده است، افزود: آلمان برای صدام بمب هایی می ساخت که کار تشخیص را برای ما سخت می کند اما در طول این چهل سال به هیچ یک از اهداف خود نرسید.

اصفهانی ها برای استقبال از یاران شهید خرازی سنگ تمام گذاشتند

دیروز و امروز اصفهانی‌ها در هرکجای استان برای استقبال از یاران خرازی سنگ تمام گذاشتند، مردم با چشمان اشکبار و بر سرزنان فرزندان میهن را بدرقه کردند به این امید که شهدایی که در این حادثه بر سر سفره اباعبدالله مهمان شدند شفیع آنها در روزی باشند که این شفاعت‌ها تنها امید همه مومنان است، ؛ مردم اصفهان هم نوا با هم بر این عقیده پای فشردند که انتقام خون شهدای مدافع امنیت خود را خواهند گرفت اما خود نیز برای نثار جان در راه دفاع از این انقلاب و نظام سر از پا نمی‌شناسند. دشمنان این نظام بدانند مردم کشورمان حصاری غیرقابل نفوذ از روحیه شهادت طلبی خود برای حفاظت از این مرز و بوم به دور میهن اسلامی خود کشیده اند.

کد خبر 4544993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =