مقررات و ابلاغیه های وزارتخانه ها نباید مغایر قانون باشد

قزوین- نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: ابلاغیه، بخشنامه و دستورالعمل های وزارتخانه ها نباید مغایر قوانین مصوب باشد و مشکلات بهره برداران و فعالان عرصه های مختلف را بیشتر کند.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه بررسی مسایل و مشکلات تعاونی های کشاورزی قزوین روز پنجشنبه با حضور استاندار، مدیران و کارشناسان شرکت آب منطقه ای و سازمان جهاد کشاورزی قزوین و تشکل های آب بران در استانداری برگزار شد.

سیده حمیده زرآبادی در این جلسه گفت: موضوع آب در استان قزوین از مشکلات و چالش های جدی استان است که باید با مدیریت منطقی و استفاده از روشهای نوین بتوان از منابع موجود بخوبی استفاده کرد.

وی بیان کرد: بیشترین حجم آب در بخش کشاورزی مصرف می شود و باید با توسعه روشهای مدرن بتوانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: نصب کنتورهای هوشمند از کارهای خوبی است که توسط شرکت آب منطقه ای انجام شده اما لازم است با کمک دولت بخشی از هزینه ها تامین شود تا به کشاورز فشاری وارد نشود.

وی اضاغه کرد: قرار نیست هزینه نظارت و اجرای طرح ها از کشاورزان و بهره بردار گرفته شود لذا انتظار داریم دستگاههای متولی ضمن بررسی قوانین و ابلاغیه ها نسبت به تصمیم واحد برای توزیع آب و نیز تعیین آب بها اقدام کنند تا تشکل های کشاورزی هم راضی شوند.

زرآبادی گفت: متاسفانه برخی قوانین داخلی و ابلاغیه های وزارتخانه ها با قوانین مصوب مجلس مغایرت دارد که باید برای رفع آن اقدام کنیم زیرا هیچ وزارتخانه ای حق ندارد دستورالعملهایی داشته باشد که در اجرا مشکل ساز شده و با قانون مغایرت داشته باشد.

وی یاداورشد: هزینه نصب کنتورهای هوشمند برای کشاورزان سنگین است و با پیش بینی تسهیلات کم بهره باید به کشاورزان کمک شود.

در این جلسه مشکلات تعاونی های کشاورزی، پرورش ماهیان، فعالان دام و طیورمطرح شد و تشکل های آب بران نیز در خصوص آب بهای شبکه و واگذاری شبکه آبیاری به تشکل ها و رفع خطر در حریم رودحانه ها مطالب خود را مطرح کردند.

در این جلسه حمید پویا مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین و معاونان شرکت درخصوص موضوعات مطرح شده با اشاره به مواد قانونی پاسخ دادند و مقرر شد مواد قانونی توسط شرکت آب منطقه ای و جهاد کشاورزی بررسی و جمع بندی شده و در قالب گزارشی به استاندار و نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

کد خبر 4548735

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha