مسئولان صدای کارگران را بشنوند/جلوی تعدیل نیروی واحدها را بگیرید

قزوین- دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین گفت: مدیران کشور صدای کارگران را بشنوند و از تعدیل نیروی کارخانه ها جلوگیری کنند و نگذارند کمر افراد ضعیف زیر فشار گرانی خم شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عیدعلی کریمی دبیر اجرایی خانه کارگر در مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآنی جامعه کارگری که روز پنجشنبه در اداره کار قزوین برگزار شد گفت: توجه به امور معنوی موجب نشاط معنوی در میان جامعه کارگری می شود و باید تلاش کنیم با ترویج برنامه های دینی در واحدهای صنعتی و برگزاری مسابقات قرآنی به گرایش بیشتر کارگران به مسائل مذهبی کمک کنیم.

وی اضافه کرد: یک زمان بانگ اذان در شهر صنعتی البرز و بسیاری از کارخانه های این شهر بلند بود اما امروز این صدا کمتر شنیده می شود و باید برای آن تدبیر کنیم.

کارگر و کارفرما مکمل یکدیگرند

کریمی یادآورشد: اگر نماز واقعی بخوانیم و به آن پایبند باشیم اینهمه مشکل نخواهیم داشت و درگیریها به حداقل می رسد.

وی بیان کرد: اعتقاد داریم، کارگر و کارفرما مکمل هم هستند و هر کدام نباشد کار دیگری لنگ می ماند لذا باید مانند خانواده باشیم و نگذاریم بین کارگر و کارفرما فاصله بیفتد.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین اظهارداشت: امروز که جامعه دچار مشکلات اقتصادی است باید از قرآن کمک بگیریم و به مسائل معنوی اهمیت بیشتری دهیم.

مشکل مدیریتی در داخل کشور داریم

کریمی با انتقاد از شیوه مدیریتی در بروز برخی مشکلات گفت: در داخل کشور مشکل مدیریت داریم و  اگر شاهد صف هایی برای خرید ارزاق عمومی پس از چهل سال هستیم که وقت مردم در آن می گذرد همه مقصریم و باعث شده ایم دشمن روی آن تبلیغ منفی کند.

وی اظهارداشت: به جای اینکه وقتی کالایی کم می شود ما هم مصرف را کم کنیم متاسفانه شاهد هجوم برای خرید هستیم که مشکلات را بیشتر می کند و این رویکرد زیبنده نیست.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین تصریح کرد: در کنار برخی مدیریت های غلط که به مشکلات دام زده نوع رفتارهای جامعه نیز به ایراد دارد و باید در برخی امور و رفتارها بازنگری کنیم.

مسئولان صدای کارگران را بشنوند

وی در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی کارگران اظهارداشت: امروز جامعه کارگری با بحران مواجه شده و تورم کمرش را شکسته و کسی با حقوق یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی دیگر قادر به ادامه زندگی نیست.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین اضافه کرد: افزایش حقوق کارگران با تورم همخوانی ندارد و باید نمایندگان مجلس و وزیر کار برای آن فکری کنند.

وی اظهارداشت: در گذشته بن کارگری و کوپن کالای اساسی داشتیم و برخی نیازها تامین می شد که امروز هم می توان با این شیوه کمی وضعیت را بهبود بخشید و از تولید داخلی هم حمایت کرد.

کریمی اضافه کرد: فاصله طبقاتی در جامعه زیاد شده و وقتی حقوق کارفرما و مدیر دولتی به جای این که مثلا ۵ برابر کار گر باشد گاهی تا ۵۰ برابر می شود باید شاهد فاصله طبقاتی باشیم و ببینیم کارگران هر روز فقیرتر می شوند.

تعدیل نیروی در کارخانه در روزهای پایانی سال نگران کننده است

وی گفت: با همه مشکلات اقتصادی متاسفانه در روزهای پایانی سال شاهد تعدیل برخی نیروها در واحدهای صنعتی هستیم که از مدیران انتظار داریم از تعدیل کارگری با جدیت جلوگیری شود زیرا این راهکار مناسبی برای کاهش هزینه ها نیست.

کریمی اظهارداشت: با اختصاص کمک های غیر نقدی می توان به فکر کارگران بود، امروز۷۰ درصد جامعه مشکل اقتصادی دارد و به سختی زندگی می کند و از مسئولان کشور انتظار داریم صدای کارگر را بشنوند.

وی بیان کرد: البته از کارفرمایان متعهد که با این وضعیت سرمایه های خود را در کار و تولید بکار گرفته اند باید تقدیر کنیم اما برخی نیز در حق کارگر ظلم می کنند که نیازمند رسیدگی است.

کریمی در ادامه یادآورشد: سازمان تامین اجتماعی حدود ۱۸۷ هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد و امیدواریم برای پرداخت آن اقدام شود تا مشکلی برای پرداخت حقوق بازنشستگان ایجاد نشود.

وی گفت: طرحی که در مجلس رفته مشکلات را بیشتر می کند کارگران در دوران انقلاب و پس از آن در جنگ و تحریم دین خود را ادا کرده اند و امروز باید مسئولان به مشکلات و درخواست های آنها رسیدگی کنند و انتظار داریم هر تغییری در قوانین تامین اجتماعی قرار است صورت گیرد با نظر کارگران باشد تا این گروه زحمتکش دچار چالش های بیشتر نشوند.

کد خبر 4548822

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =