غریب‌آبادی: آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تأیید کرد

نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین گفت: چهاردهمین گزارش آژانس بین ‌لمللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تأیید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کاظم غریب‌آبادی، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، همزمان با انتشار چهاردهمین گزارش مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره راستی‌آزمایی اجرای برجام، این گزارش را بار دیگر دلیلی محکم برای اثبات پایبندی ایران به تعهداتش دانست و گفت: در این گزارش، همانند سیزده گزارش قبلی مدیر کل تصریح شده است که از روز اجرای برجام، آژانس به نظارت و راستی‌آزمایی اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای از سوی ایران بر اساس مفاد برجام ادامه داده است.

وی تصریح کرد: علی‌رغم تلاش‌های فراوان برخی بدخواهان و دشمنان جمهوری اسلامی ایران برای منحرف کردن توجه آژانس و جامعه بین‌المللی، همکاری‌های بین ایران و آژانس در مسیری سازنده قرار دارد و این گزارش بار دیگر تصریح می‌کند که آژانس دسترسی‌های لازم را داشته است.

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین بر لزوم تداوم بی طرفی و حرفه‌ای‌گری آژانس در اجرای مأموریت محوله تاکید و  از اعمال فشار برخی بر آژانس با مقاصد سیاسی، انتقاد جدی کرد.

غریب آبادی با تأکید بر اینکه ایران رفتار مسئولانه‌ای را اتخاذ و تاکنون به تعهدات خود عمل کرده است،گفت: همان‌گونه که مکرراً اعلام شده، اجرای کامل و صادقانه تعهدات تمامی طرف‌ها، یک مبنای اساسی برای تداوم برجام است و چنانچه خواهان تداوم توافق هسته‌ای هستیم، اعضای باقیمانده این توافق باید بهره‌مندی ایران از منافع برجام را با اتخاذ اقدامات عملی مناسب، تضمین کنند.

به گزارش مهر، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز جمعه بار دیگر اعلام کرد، ایران همچنان به مفاد توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ برجام با قدرت‌های جهانی به رغم خروج یکجانبه آمریکا از این توافق پایبند است.

کد خبر 4549404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =